Thai and Abdominal Massage with Adriane Klumpp

Thai and Abdominal Massage with Adriane Klumpp

THAI YOGA MASSAGE Thai Yoga Massage is thought to be at least 2500 years old having been transmitted from India side-by-side with Buddhism. It uses a combination of passive yoga stretches, pressure along energy lines and acupressure to remove blockages and to balance the flow of energy throughout the body.
Hart Lazer ile  YogaŞala 150 Saatlik Yoga Terapi Programı

Hart Lazer ile YogaŞala 150 Saatlik Yoga Terapi Programı

Bu terapi programı kas-iskelet sistemine, sinir sistemine, belli asanalar vasıtasıyla organik sisteme, meditasyon ve nefes çalışmalarına derinliğine odaklanacaktır.
Ürün Kurtiç ile Anatomi Temalı Yoga Seansları

Ürün Kurtiç ile Anatomi Temalı Yoga Seansları

Bu özel temalı seanslarda ilk yarım saat; konu üzerine anatomi bilgisi, güvenlik adımları ve sık karşılaşılan hatalar, kişiye göre modifikasyonları içeren teori bölümü olacaktır. Devamında tüm bu konuları adım adım işleyen 1 saat 20 dakikalık bir pratiğe eşlik edilecektir.
Çiçek Önen  ile Kol Dengeleriyle Gücünü Keşfet   (Başlangıç Seviyesi ) 2

Çiçek Önen ile Kol Dengeleriyle Gücünü Keşfet (Başlangıç Seviyesi ) 2

Bu 2,5 saatlik başlangıç seviyesi çalışmada bizi ellerimiz ve kollarımız üzerinde dengede kalmaya götüren yolları keşfedeceğiz.
Çamay Somalı ile Yin Yoga ve Meridyenler Atölyesi

Çamay Somalı ile Yin Yoga ve Meridyenler Atölyesi

Atölye süresince; beden ısındırma ve eklem çalışması, yüz mimiklerini rahatlatan yüz egzersizleri, karaciğer meridyenini aktive eden yin yoga pozları, sinir sistemini rahatlatan Restorative pozlar ve kışa girişte ayurvedik beslenme bilgileri ile çalışmamızı sonlandıracağız.
Hart Lazer Onaylı Yoga Sandalyesi

Hart Lazer Onaylı Yoga Sandalyesi

Yoga sandalyesi, pozları daha güvenli ve ulaşılabilir yapan kullanışlı bir yoga malzemesidir. Pozları daha az efor ve iyi hizalama ile yapmanıza yardımcı olurken, pozlardaki hareket aralığını ve süresini güvenli bir şekilde uzatmanızı sağlar.
Uzmanlarımızdan Haberler

Uzmanlarımızdan Haberler

YogaŞala uzmanları hakkında güncel haberleri buradan takip edebilirsiniz.
Yeni Lulu Mat

Yeni Lulu Mat

Doğal kauçuk matın üzerindeki özel membran sayesinde ıslanınca bile kaymayan yeni mat. Sadece 2 kg olan yeni Lulu matlar artık daha da hafif. Lululemon‘ın piyasaya en son çıkan matını imalatçısından Yogaşala için ürettirdik. Kısa bir süre için geçerli olan özel fiyat fırsatını kaçırmayın!
YogaŞala Tanıtım Filmi

YogaŞala Tanıtım Filmi

Amacımız size yoga yaptırmak değil, yoganın hayatınızın bir parçası haline gelebilmesini sağlamak
STİLLER
Ses Meditasyonu
B BAŞLANGIÇ

Ses Meditasyonu

Varolan herşey, tüm evren kendi doğasının gerektirdiği seviyede, canlı, nabzı olan, enerjetik, güçlü titreşimden ibarettir.

 

Her titreşim bir SES’tir.

 

Ahenkli seslerin, fiziksel, duygusal , zihinsel  bedenin işleyişinde ve ruhsal seviyede güçlü olumlu etkileri vardır.

 

Uyumsuz frekanslar stres, hastalık ve ızdıraba sebep olurlar. Uyumlu, ahenkli frekanslar sevgi, neşe ve huzura alan yaratırlar.

 

Ancak içsel kaos, çatışma ve uyumsuzluk halleri, uyuma dönüşebilmektedirler.

Ses, negatif ve bastırılmış duyguları, fizik ve duygusal/zihinsel beden seviyesinde dönüştürürken, ruh, zihn, beden arasında da uyumlanma yaratır. Tıpkı radyo dinlerken yaptığımız gibi, kendimizi hangi frekanslara uyumlayacağımız bizlerin seçimidir.

 

A, U ve M seslerini belli bir düzende söylemek, hücrelerdeki mükemmel bütünlük düzeyine erişmeye, birlik bilincinin titreşimine uyumlanmaya vesile olur.

 

Her bir bireyin yıkıcı, yargılayıcı düşünce, söz ve eylemlerinin yarattığı kollektif negatiflik  gezegenimizdeki birçok hastalığın, savaşların ve doğal afetlerin kaynağıdır. Evrene yaydığımız titreşimimizin sorumluluğunu almak ve değişim dönüşümü yaratmak bize kalmıştır.

 

Ses Meditasyonu ile oluşan titreşimin gücü söyleyenlerde dönüşüm yarattığı gibi, söylenen mekan ve bölgeyle birlikte ulaşması niyet edilen  kişi ve bölgelere de gereken iyileştirici dönüşümü sağlar.

 

SES, arındırır, karmaşık ve yorgun zihinleri rahatlatır, çevrenin ve gezegenin titreşimini ve bilincini yükseltir.

 

A, U, M ve diğer Sesli harfleri kullanarak gerçekleştireceğimiz SES MEDİTASYONU’nda belirli sesleri belirli sürelerde, yüksek sesle ve grup eşliğinde söylüyor olacağız.

 

Çalışmanın süresi 45’dır. Rahat kıyafetlerle katılım önerilir.

Boyun, Sırt ve Bel Yogası
B BAŞLANGIÇ

Boyun, Sırt ve Bel Yogası

Temel amacı : Omurgayı güçlendirmek.

Bel ve Boyun ağrılarına” yönelik olarak, ağrıyı azaltmaya, gevşemeye ve güçlenmeye yönelik bir çalışmadır. Yapılan bu çalışma daha çok bir destek tedavi yöntemidir.  Aslında temelde “Fizik Tedavi” uygulama yöntemine benzer bir çalışma yapılmaktadır.

Sırt ve boyun ağrıları, insanların bütünleyici tıpa yönelmesinin en önde gelen nedenlerinden biridir.

İyi haber: Birçok sırt ağrısı kısa zamanda iyileşir.

Kötü haber: Hemen hemen tüm insanlarda tekrarlayan bir sorun olmasıdır.

İyi haber: Yapabileceğiniz kontrol altına alabileceğiniz bir çok şey var.

 

  • Yapılan pozlarda önceliğimiz bedendeki hizalama ve eklemlerin sağlığını korumak ve yükü azaltmak için gerekli kas grupları güçlendirmektir.
  • Mobilizasyonu arttırmak için de gergin kas grupları strech etmektir.
  • Pratik esnasında nefesin farkındalığı ile birlikte sinir sistemi üzerinde de olumlu etki ve gevşeme sağlanır.
  • Pratik sonrası stres ve ağrı da ciddi bir azalma görülmektedir.
  • Pratiğin tekrarı ağrının tekrar geri gelmemesi için siddetle önerilmektedir.

 

Yoga ve meditasyon” çalışmaları bedendeki stressin ve ağrının azalmasına oldukça yardımcı olacaktır.  Ağrınızı geçirmek için yapılacak tek şey “hareket etmektir. Hareketsiz kalmayın.” derim.

 

Bu seanslara kimler katılabilir?

Duruş bozukluğu olanlar, kronik bel boyun ağrısı çekenler, fibromiyalji, skolyoz, boyunda düzleşme, fıtık, disk kayması olanlar, anksiyete sorunu olanlar, kilo sorunu olanlar, fıtık ameliyatı geçirmiş kişiler için uygundur.

Bu seanslara kimler katılamaz?

Yeni ameliyat olmuş kişiler. Son üç ay içerisinde kalp ameliyatı geçirmiş ve kemoterapi gören kişiler için uygun değildir.

BİZDEN HABERDAR OLUN
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
ETİLER
0212 351 00 96
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
ANKARA
0312 466 33 20
Copyright (C) 2015 YogaŞala