Stiller
Boyun, Sırt ve Bel Yogası
BBAŞLANGIÇ

Boyun, Sırt ve Bel Yogası

Temel amacı : Omurgayı güçlendirmek.

Bel ve Boyun ağrılarına” yönelik olarak, ağrıyı azaltmaya, gevşemeye ve güçlenmeye yönelik bir çalışmadır. Yapılan bu çalışma daha çok bir destek tedavi yöntemidir.  Aslında temelde “Fizik Tedavi” uygulama yöntemine benzer bir çalışma yapılmaktadır.

Sırt ve boyun ağrıları, insanların bütünleyici tıpa yönelmesinin en önde gelen nedenlerinden biridir.

İyi haber: Birçok sırt ağrısı kısa zamanda iyileşir.

Kötü haber: Hemen hemen tüm insanlarda tekrarlayan bir sorun olmasıdır.

İyi haber: Yapabileceğiniz kontrol altına alabileceğiniz bir çok şey var.

 

  • Yapılan pozlarda önceliğimiz bedendeki hizalama ve eklemlerin sağlığını korumak ve yükü azaltmak için gerekli kas grupları güçlendirmektir.
  • Mobilizasyonu arttırmak için de gergin kas grupları strech etmektir.
  • Pratik esnasında nefesin farkındalığı ile birlikte sinir sistemi üzerinde de olumlu etki ve gevşeme sağlanır.
  • Pratik sonrası stres ve ağrı da ciddi bir azalma görülmektedir.
  • Pratiğin tekrarı ağrının tekrar geri gelmemesi için siddetle önerilmektedir.

 

Yoga ve meditasyon” çalışmaları bedendeki stressin ve ağrının azalmasına oldukça yardımcı olacaktır.  Ağrınızı geçirmek için yapılacak tek şey “hareket etmektir. Hareketsiz kalmayın.” derim.

 

Bu seanslara kimler katılabilir?

Duruş bozukluğu olanlar, kronik bel boyun ağrısı çekenler, fibromiyalji, skolyoz, boyunda düzleşme, fıtık, disk kayması olanlar, anksiyete sorunu olanlar, kilo sorunu olanlar, fıtık ameliyatı geçirmiş kişiler için uygundur.

Bu seanslara kimler katılamaz?

Yeni ameliyat olmuş kişiler. Son üç ay içerisinde kalp ameliyatı geçirmiş ve kemoterapi gören kişiler için uygun değildir.

Kundalini Yoga Nefes Teknolojisinin Keşfi

XKAPAT
Kundalini Yoga Nefes Teknolojisinin Keşfi

Yogi Bhajan tarafından öğretilen Kundalini Yoga, özellikle bedenin enerji kanallarındaki akışı güçlendirmek için tasarlanmış bir yogadır. Bunu postürler serisinden oluşan kriyalar, nefes teknolojisi, meditasyonlar aracılığı ile yapmaktadır.

 

Bu anlamda, öncelikle, kendimizi praanee – evrenin temel yaşam enerjisi praana ile yaşayan canlılar -  olarak bilmek zorundayız. Bu hayata ilk önce ruh olarak giriş yaptık ve sonra doğduk. En erken yıllarımızı, fiziksel bedende ve materyal durumlarda nasıl hareket edeceğimizi öğrenmekle geçirdik. Böylece yaşamda var olabildik, ancak öyle bir zaman geldi ki, kendi ruhumuzla yeniden temasa geçmek ve onu anlamak zorunda kaldık. Bu dönüşümü yapmak için, öncelikle enerji planımızın anlayışını genişletme ve deneyimlemek zorundaydık.

 

Hazırladığımız yeni programla, yaklaşık 2 ay boyunca (6 Mart – 8 Mayıs ) her Salı ve Pazar günleri Kundalini Yoga seanslarımızda, Kim ve Ne olduğumuzun farkındalığını arttıracak, gerçek kimliğimizle uyumlu yaşam yönünde dönüşüm yaratacak, Nefes teknolojisinin tüm inceliklerini teorik ve uygulamalı çalışmalarla keşfedeceğimiz etkin çalışmalar bizi bekliyor.

 

Kundalini Yoganın zengin Nefes Teknolojisi seansları ile bedenin prana kapasitesi artacak ve böylece fiziksel, zihinsel ve duygusal iyileşmelerin yanı sıra, farkındalıklı derin kavrayışlarla yaşam alanlarınızda yeni açılımlarla yepyeni becerilerinizi kucaklayacaksınız.

 

Yeni bir mevsime geçiş sürecini de kapsayacak böylesi yenileyici bir çalışmaya her seviye yoga severi davet ediyorum.

BİZDEN HABERDAR OLUN
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
ETİLER
0212 351 00 96
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
ANKARA
0312 466 33 20
Copyright (C) 2015 YogaŞala