E-Bülten Üyeliği

Kundalini Yoga ve Meditasyon’u Nedir?

Zuhal Özyurt

5000 yıllık Kundalini Yoga tekniği Yogi Bhajan tarafından 1969’de Hindistan’dan Amerika’ya getirilmiştir. Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniği, belli bir tekniği izleyen setlerden oluşan kriyaları oluşturur. Günümüzün en hızlı zihin, beden, ruhsal transfarmosyonunu sağlayan, herkesin yapabileceği bir teknik yogadır. Otonom sinir sistemi ve glandular salgı bezleri üzerine yoğun ve etkin olarak çalışır. Enerji kanallarımız olan meridyenler üzerindeki var olan blokaj ve tıkanıklarını açarak, organ sağlığını sağlar. Vücut sistemleri üzerinde etkili olarak çalışan Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniği şifa, dönüşüm ve farkındalık yogasıdır.

 

kundalini

 

Yoganın anlamı birleşme demektir. Kundalini Yoga, kundalini shakti  enerjisi ile saf bilincin birleşmesi anlamına gelir. Omurga kanalından ilerleyerek tepe chakraya ulaşan shakti enerjisi, kişiyi yeni bir bilinç hali ve farkındalığa açar. Kundalini Yoga potansiyel kişisel gücümüzü ortaya çıkarır. Limitleri görmemizi, dirençlerimizi fark etmemizi ve bunların üstesinden gelerek sınırlı düşünce, inançların değişimini, gördüğümüzün gerçekliğin ötesini görmemizi evrensel bilince açılmamızı sağlayarak gerçekleştirir. Hızlı bir biçimde bilinçaltının kalıplarını dönüştürmesini sağlarken, yeni bilinç seviyesine getirir. Mucizevi bir yaşam değiştiren deneyimi sağlar.

 

meditasyon 

Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniği 7’den 77’ye herkesin uygulayabileceği,

 

  • Asanalar ( belli zaman diliminde nefesin kontrolu ile uygulanılan hareketler )
  • Vücut Kilitleri ( vücut kilitleri shakti enerjisinin beden içindeki hareketini kontrol eder )
  • Meditasyon (sesli ve sessiz – mantra ve gong, el mudralarının kullanılması )
  • Pranayam ( asanalar içinde özellikle ateş nefesi ve diğer nefes teknikleri ) içerir.

 

Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniği

 

  • Bağışıklık, sindirim, üreme, sinir, kan dolaşım, kas sistemleri, solunum yolu, omurga ve lenf bezlerinin düzenli calışmasını sağlayarak hastalıklara karşı denge getirir

 

  • Meridyenler ve organlar üzerinde bloke olmuş enerjilerin serbest kalmasını sağlar. 

 

 

Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniği şimdiye kadar değişime uğramamış olan yoga ekolüdür. Nefes ile çıktığımız yolculuk, fizik bedeni vasıtası ile bedenin hafızasını her seviyede canlandırırken, kayıt tutucu omurga organımız özellikle 0 – 12 yaş arasında yaşadığımız kayıt ve travmalarını arındırırken, omurga ile bağlantılı olan biyoloji ve fizik bedeni yeniden canlanmaya, duygu ve zihin seviyesinde dengelenmeye başlar. Teknik, Mutlak Tek olan gerçekliği, ruhun neşesi, çoşkunluğunu taşıyarak  sağlık, huzur ve mutluluk verir.

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala