E-Newsletter Membership
Workshop

Berra Sertel ile 20 Saat Online Mentorluk Programı

XCLOSE

BERRA SERTEL ile 20 SAAT ONLINE MENTORLUK PROGRAMI

 

 

Yin Yoga temel uzmanlık programını tamamlamış olup daha ileri seviyede yogada uzmanlaşmak ve derinleşmek isteyen katılımcılara yöneliktir. Katılımcılar yin yoga seansları vererek yoga bilgilerini harmanlayarak aktarma becerileri üzerine çalışacak, teori ve pratik bilgilerini pekiştirme fırsatı bulacaklardır.

 

Mentorluk neden önemli?

 

Mentorlulk Programı Yoga bilgilerini tecrübeli bir mentor vasıtası ile yeniden değerlendirebilmeleri ve yoga uygulamalarında derinleşebilmeleri için özel olarak tasarlanmış bir programdır.

Yoga uzmanlık programlarının bittiği an, uzmanlığın başladığı noktadır. Uzmanlığı geliştirmenin tek yolu ise bir an önce ders vermekten geçer. Ders vermeye yeni başlayacak uzmanların neyi daha iyi yapabileceklerini, yanlış bir aktarımda ve yönlendirmede bulunup bulunmadıklarından emin olabilmek, çırak ustayı geçti dedirtebilmek için ilk etapta yol göstericiye ihtiyaç duyacaktır. Bu ihtiyaç doğrultusunda geliştirdiğimiz program ise ders verebilme yetisinde sağlam temel oluşturmaya yöneliktir.  

 

 

Süreç nasıl ilerleyecek?

 

  • Yin Yoga Uzmanlaşma programlarından birini tamamlayanlar için uygundur (30,50,100 veya 200 saat).

 

  • Mentorluk Programı kapsamında kazanımları hayata geçirmek için dersteki duruşların sıralamasını nasıl hazırlaması gerektiğinin, ders anlatım yönteminin hem de uygulanan diğer pratiklerin gözlemi ve yorumlanması üzerinde durulacaktır.

 

  • Bu kapsamda program süresince haftada 1 kez ders verme ve 2 kez ders uygulamasına katılımda bulunma zorunluluğu olacaktır. Program tamamlandığında kişi toplamda 4 kez ders yönetmeye ve 8 kez ders uygulamasına katılmış olup ders verme ve gözlem yorumları ile toplamda 20 saatlik bir çalışmayı tamamlamış olacak.

 

 

  • Mentorluk uzmanları ile sanal ortamda (zoom) buluşup Yin Yoga dersleri hazırlamak, birbirine ders yaptırmak, çalışarak bilgi tekrarlamak (haftada 2 saat) bu programa dahildir. Akıllara akılan acil cevap gereken her durum için kurulacak olan whatsapp grubundan Programın uzmanına ulaşılabilecektir.

 

  • Mentorluk alan uzmanlar ise kendi çalışmaları sonunda tekrar Berra Sertel ile zoom üzerinden bir araya gelip soru-cevap şeklinde ilerleyebilirler.

 

  • Programda her katılımcı 2.hafta tamamlandıktan sonra birer saat zoom üzerinden tüm katılımcı arkadaşlara Berra Sertel gözetiminde ders verecektir. Ders sonunda alınan geri bildirimler ise herkesi besleyecektir. Böylece anlatılan her ders ile herkesin öğretme becerileri bir üst seviyeye taşınmış olacaktır.

 

  • Programın gerçekleşebilmesi için en az 6 katılımcı gerekmektedir.

 

 

 

Program Ücreti: 1400 TL

 

Program Başlangıç Tarihi: 13 Temmuz, 2020

 

 *** Zoom buluşmaları ise hafta içi 19:30 olacaktır. Gün sayısı ve ders verme tarih ve saat aralıkları katılımcı sayısına göre düzenlenecektir.

 

Kayıt için YogaŞala Nişantaşı Stüdyosu ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Tel : 0212 241 0067

 

 

 

Berra Sertel : berra sertel

 

Hala Türkiye’de bir çok şehirde Yin Yoga, Hatha, Vinyasa, Anatomi, Çakra ve Meridyen konulu Uzmalık eğitimleri vermektedir. Bunun yanı sıra son yıllarda Prof.Dr.Osman Müftüoğlu’nun Yaşasın Hayat Kliniğinde çalışarak edindiği bilgileri Yogayla harmanlayıp bütünsel beden sağlığını ön planda tutup bireysel beden koçluğuna yönelmiştir. Yaptığı tüm çalışmalarda ruh, beden, zihin bölünmezliğini çerçevesinde kalmakla birlikte hala genel anatomi ile fasya anatomi, fizyoloji, kinesioloji ve beslenme alanlarında eğitimlere devam etmektedir. Daha fazla bilgi için www.berrasertel.com

 

 

KEEP TRACK OF US
E-Newsletter Membership
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala