E-Newsletter Membership
Workshop
Lebriz Dedeoğlu ile YogaŞala 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 2023

Lebriz Dedeoğlu ile YogaŞala 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 2023

Yin Yoga ile yoğrulmak, temellerini öğrenmek ve bu uygulamayı içselleştirmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak isteyenler herkes için uygundur
2 Aralık, 2023 - 12 Mayıs, 2024
Demet Yoruç İle Jivamukti XL Master Class

Demet Yoruç İle Jivamukti XL Master Class

Günlük yoga rutininizden çıkıp 2 saatlik dinamik formatıyla Jivamukti akışıyla yoga pratiğinizde biraz daha derinleşmeye ne dersiniz?
2 Aralık, 2023
Gürcan Gürel ile Fonksiyonel Nefes Atölyesi

Gürcan Gürel ile Fonksiyonel Nefes Atölyesi

Yoga yaparken nefesinin gayet güzel farkındasın.. Peki günün geri kalanında nefesinin farkında mısın?
9&10 Aralık, 2023
Jivamukti Yoga Kitap Lansmanı

Jivamukti Yoga Kitap Lansmanı

Sadece Jivamukti Yoga’nın kült kitabı olmakla kalmayıp tüm yoga öğrencileri için eşsiz bir rehber olan Jivamukti Yoga kitabının Türkçe çevirisini kutlamak üzere buluşuyoruz.
9 Aralık, 2023
Mert Sözen ile Ashtanga 101

Mert Sözen ile Ashtanga 101 "Mysore’a Yolculuk!!!!"

Ashtanga Yoga’nın temelleri üzerinden uygulamalar yapacağınız 4 Hafta sürecek bu atölye çalışmasıyla hem Mysore derslerine katılım için hazırlanırken hemde kendi Mysore pratiğinizi tek başınıza da yapmanız için gerekli elementleri öğreniyor olacaksınız.
10,17,24 Aralık, 2023 & 7 Ocak, 2024
 Övül Büyükberber ile Ters Duruşlar Atölyesi

Övül Büyükberber ile Ters Duruşlar Atölyesi

16 Aralık, 2023
Yin Yoga ve Ses Meditasyonu Atölyesi

Yin Yoga ve Ses Meditasyonu Atölyesi

Bu yolculukta, yin yoga ile fiziksel bedeni derinden esneterek rahatlatma alanına davet ederken, devamındaki ses banyosu ile duygusal, zihinsel ve ruhsal bedende de derin bir dinginleşme haline yolculuk yapılır.
16 Aralık, 2023
Travma Duyarlı Somatik Uygulamalar- Masterclass

Travma Duyarlı Somatik Uygulamalar- Masterclass

Yaşamın çeşitliliği içinde kaynaklarımızı bulmak, başa çıkma yöntemlerimizi geliştirmek ve dayanıklılığımızı arttırmak için uygulamalar.
17 Aralık, 2023
Mert Sözen ile Yin Yang Atölyesi

Mert Sözen ile Yin Yang Atölyesi

Bu atölye çalışması;bizi hayat içinde hazırlıksız olduğumuz ani değişip gelişen duygu durumlarına hazırlayan pratikler içerir. Bu pratikleri öğrenmek ve kendi kendinize uygular hale gelmek size modern hayattaki hızlı geçişlere kolaylıkla adapte olmaya hazırlar.
16 Aralık, 2023
Aslı Uğur ile Dharma Yoga Master Class

Aslı Uğur ile Dharma Yoga Master Class

Bu uygulama,tüm seviye ve ileri seviye yoga pozlarını ve gelişmiş varyasyonlarını içerir.
16 Aralık, 2023 , 13 Ocak, 2024
Senem Tuğcuoğlu ile

Senem Tuğcuoğlu ile "Points Of You" Atölyesi

Bu atölye Points Of You araçları kullanılarak yapılan bir farkındalık geliştirme çalışmasıdır.
17 Aralık, 2023
Venüs ve Ceysi ile Kış Gündönümü Kakao Yolculuğu

Venüs ve Ceysi ile Kış Gündönümü Kakao Yolculuğu

Yeni yılı karşılarken Kakao’nun yumuşacık alanında buluşmaya, birlikteliği kutlamaya ve yeni niyet tohumlarını yaratmaya ne dersin?
22 Aralık, 2023
Doruk Kıvanç Sevinç ile Acro Yoga Workshop

Doruk Kıvanç Sevinç ile Acro Yoga Workshop

Bu atölye ile içinizdeki çocukla güvenli ve eğlenceli bir ortamda tekrar tanışacak ve kendinizi yeniden keşfedeceksiniz. Yeni başlayanlar ya da deneyimi olan herkes katılabilir. İster partnerinizle isterseniz tek başınıza katılabilirsiniz.
23 Aralık, 2023
Demet Yoruç ile Çakra Dengeleme Atölyesi

Demet Yoruç ile Çakra Dengeleme Atölyesi

Bu atölye için uzun süredir yoga yapmanız gerekmiyor, yoga uygulamalarını aslında neden yaptığımız ve neyi şifalandırdığımızı anladığımız bir çalışma olacak ve çakralarımız arındırılıp, dengelenecektir.
23 Aralık, 2023
Pelin Gülmez ile

Pelin Gülmez ile "Ellerle Yönlendirme" Atölyesi

Ellerle yönlendirmede güvenli teknikler.
24 Aralık, 2023
Senem Tuğcuoğlu ile Yeni Yıl Yeni Niyetler ve Gong Banyosu

Senem Tuğcuoğlu ile Yeni Yıl Yeni Niyetler ve Gong Banyosu

Dikkatinizi ve enerjinizi neye harcamak istersiniz? Yeni bir yılın eşiğinde, sizi, bilinçli niyetler oluşturma ve ardından GONG ile şifalanmaya davet ediyoruz.
24 Aralık, 2023
Senem Tuğcuoğlu ile Gong Banyosu ile Şifalı Dolunay

Senem Tuğcuoğlu ile Gong Banyosu ile Şifalı Dolunay

Gong banyosu ile derin zihin/beden/ruh dönüşümü. Dolunayda gerginliklerimizi ve stresimizi gong ile birlikte atalım.
27 Aralık, 2023
200 Hour Teacher Training Course with Layal Salhani

200 Hour Teacher Training Course with Layal Salhani

200 Hour Yoga Alliance Approved Teacher Training Course: Building the Path to Mind-Body Wellness
January 5th - March 24th, 2024
Mert Sözen ile Himalayan Kriya Kundalini Yoga Atölyesi

Mert Sözen ile Himalayan Kriya Kundalini Yoga Atölyesi

Bu atölyede; nefes çalışmalarının yanı sıra su , hava, eter ve ateş elementiyle çalışırken aynı zamanda köklenme pratikleri de içeren asanalar sunularak hepimizin içindeki mevcut durağan enerjiyi ortaya çıkarıyoruz.
21 Ocak, 2024
Demet Yoruç ve Övül Büyükberber ile 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı 2024

Demet Yoruç ve Övül Büyükberber ile 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı 2024

Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinin temellerini tanımanız, bir yaşam anlayışı olarak Yoga’yı içselleştirme yolunda ilerlemeniz için tasarlanmış bu programla dilerseniz kendi pratiğinizi derinleştirecek, dilerseniz uzmanlaşma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.
27 Ocak - 26 Mayıs, 2024

Travma Duyarlı Somatik Uygulamalar- Masterclass

XCLOSE
17 Aralık, 2023 //13:00-15:00
YogaŞala Nişantaşı

Nesteren ve Müge ile Travma Duyarlı Somatik Uygulamalar- Masterclass

 

 

'Travma başınıza gelenler değil, başınıza gelenler sonucunda içinizde yaşananlardır. Travma sizi daha az esnek, daha katı, hislerine daha kapalı ve daha fazla korumacı hale getiren yara izidir.’

Gabor Mate

 

 

 

Hayatımız boyunca zorlandığımız, bizde izler bırakacak pek çok olay yaşarız, ancak yaşadığımız her olay bizde travma sayılacak izler bırakmaz.

 

İnsanın şartlar ve durumlar ne olursa olsun içinde barındırdığı hayata sıçrama ve varlığını sürdürme kapasitesi ve dayanıklılığı muazzamdır.

 

Sistemimiz, kendi başa çıkma yöntemlerini geliştirir, kaynaklarını bulur ve biz fark etmesek bile dayanıklılığımızı güçlendirir.

 

Bu master class serisi, bedenimiz ile duygulanımlarımız, hislerimiz üzerinden daha samimi ve içten bir ilişkinin mümkün olduğunu hatırlamamız için hazırlandı. İçimiz ile ilişkimizi derinleştirerek, dışımızdaki hayat ile de daha esnek, yumuşak, hissetmeye daha açık ve cesur bir ilişki kurabilmenin yollarını araştıracağız.

 

Serinin temalarını özenle seçtik. Bugün hepimizin yaşama kalitesini farklı seviyelerde olumsuz etkileyen, zorlaştıran, tam ve bütün hissetmemizin, bütünlük halinden üretip, yaşayıp, ilişkilenmemizin önüne geçen konulara odaklandık.

 

Çalışmalar somatik deneyimleme egzersizleri, travma duyarlı yoga ve hareket uygulamaları, mindfulness ve öz-şefkat meditasyonları, mantra-mudra ve enerji çalışmaları da içeren yöntemlerden besleniyor. Kişisel keşfe, kendi kaynaklarınız ve otantik desteklerinizi bulmaya ve fark etmeye özendirileceksiniz.

 

Böylelikle gündelik hayatımızda tetikleyici olay, söz, davranışlar karşısında dengemize daha hızlı dönebilme kapasitemizi geliştirirken, deneyimlerimizi sağlıklı bir şekilde kapsayabilir ve kaynaklarımızı ihtiyaç duyduğumuz her an kullanabilir hale geleceğiz.

 

 

Konular

  1. Kaygı – Endişe / Şimdi ve Burada
  2. Yorgunluk – Tükenmişlik / Eforsuz Tavır

 

 

 

Not:

Bu çalışmalar serisi 2024 yılında açacağımız, detayları önümüzdeki aylarda açıklanacak yoga uzmanlarına yönelik Travma Duyarlı Mentorluk Programının saatlerine dahil edilecektir.

 

 

 

YER: YogaŞala Nişantaşı & ONLINE

 

TARİH : 26 Kasım & 17 Aralık, 2023

 

SAAT: 13:00-15:00

 

ÜCRET : 700 TL (tek gün)

 

 

Çalışmalar her seviye katılımcı için uygundur.

 

Tarafınızdan yapılacak iptallerde ücret iadesi imkanı bulunmamaktadır

 

 

 

Nesteren Akçay :

 

Yoga ve Meditasyon Eğitmeni (E-RYT 500), Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı (SEP)

2011 yılından beri Vinyasa ve Hatha yoga öğretiyorum. 2013’de Hart Lazer ile tanışarak yogada terapötik uygulamalar konusuna yöneldim. Bu yolculuk travma çalışmalarına ve 3 yıl süren Somatik Deneyimleme Uygulayıcılığı eğitimine doğru aktı. Sinir Sistemi düzenleme, travma duyarlı hareket, Mindfulness ve Öz-Şefkat temelli meditasyon ve somatik terapi uygulamaları içeren çalışmalar sunuyorum. İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans mezunuyum.

2014 yılında Türkiye’nin ilk online yoga video platformu olan YogaUni.com’u hayata geçirdim. Bu platform üzerinde yüzlerce yoga videosu ile pek çok yogasevere ulaştım, 200 saatlik Yogada Uzmanlaşma Eğitimleri ve Mentorluk Programı öğrettim. Travma odaklı çalışmalar kapsamında Müge Ece ile Yoga Uzmanları için Terapötik Çözümler Eğitimi, somatik farkındalık ve hareket temalı Kendinle Buluş Atölye serileri verdim.

Nesteren Akçay ile YogaUni Podcast programı ile alanında yetkin kişiler ile sohbetler yaptım ve eskisi kadar düzenli olmasa da bu programı yapmaya devam ediyorum.

Halen yoga, meditasyon, somatik deneyimleme seansları ve travma duyarlı hareket çalışmaları sunmaya devam ediyor, Somatik Deneyimleme Türkiye Eğitimlerinde asistanlık yapıyorum ve Somatik Deneyimleme afet destek ekibinde gönüllü çalışmalarda yer alıyorum.

2023-2024 döneminde ilk yoga evim olan ve uzun yıllar yoga dersleri de verdiğim Yogaşala’ya Travma Duyarlı Somatik Uygulamalar ve onu takip edecek Mentorluk Programını sunmak üzere dönmenin mutluluğunu yaşıyorum.

 

 

 

Müge Ece Altınok :

 

Hatha Yoga ve Travma Duyarlı Yoga Eğitmeni (E-RYT 500), Sistemik Konstelasyon Kolaylaştırıcısı

2012 yılından bu yana Hatha ve Vinyasa temelli grup dersleri ve birebir dersler veriyorum. İlk yoga öğrendiğim ve öğretmeye başladığım Yogaşala’da 2018 ve 2019 yıllarında Yara Ulcay ile birlikte 200 saatlik YA onaylı Yogada Uzmanlaşma Eğitimleri, 2018-2021 yılları arasında Mentorluk programları ve Lebriz Dedeoğlu ile Mindfulness Temelli Yin & Yang Atölyeleri verdim.

Uzun yıllar içinde hocam Hart Lazer ile tamamladığım 500 saati aşkın eğitimler ve atölyeler sonrasında odağımı yogada terapötik çalışmalara ve meditasyona yönelttim. Yine aynı dönemde yoğun bir şekilde aile konstelasyonu ve travma konusunda çalışmalarıma devam ettim. Şeyla Sonsino ile Sistemik Konstelasyon (3 yıl), Godfrey Devereux ile Travma Duyarlı Yoga (100 saat), Dr.Bessel Van Der Kolk ile How The Body Keeps The Score, Dr. Elif Altuğ ile Mindfulness ve Bağımlılık eğitimlerini aldım. 2020-2022 yılları arasında Nesteren Akçay ile www.yogauni.com platformunda Yoga Uzmanları için Terapötik Çözümler Eğitimlerini; somatik farkındalık ve hareket temalı ‘Kendinle Buluş’ Atölye serilerini verdim.

Halen farklı ekollerden gelen tekniklerin; nefes uygulamaları, terapötik çalışmalar, asana ve meditasyonun kişisel ihtiyaçlara göre harmanlandığı birebir dersler ve Sistemik Konstelasyon seansları veriyorum.

 

 

KEEP TRACK OF US
E-Newsletter Membership
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala