E-Bülten Üyeliği
Yogada Uzmanlaşma
YogaŞala Mentorluk Programı 2022

YogaŞala Mentorluk Programı 2022

Yoga Uzmanı olup daha ileri seviyede Yoga’da uzmanlaşmak ve derinleşmek isteyen katılımcılar için 65 Saatlik YogaŞala Mentorluk Programı, 200 saatlik bir uzmanlık programı tamamlamış katılımcılara yöneliktir.
2022
Lebriz Dedeoğlu ile 50 saat Restoratif Yoga Uzmanlaşma Programı-2022

Lebriz Dedeoğlu ile 50 saat Restoratif Yoga Uzmanlaşma Programı-2022

Bu programda Restoratif yoga pozlarını uygularken, temel nefes ve meditasyon teknikleride öğrenebileceksiniz
8-16 Ekim, 2022
YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı - 2022

YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı - 2022

YogaŞala 200 Saat Temel Uzmanlaşma Programı, YogaAlliance onaylıdır ve program sonunda tüm katılımcılara Program Tamamlama Belgesi verilecektir. Yüz Yüze ve/veya ONLINE Katılım
22 Ekim, 2022 - 19 Mart, 2023
Başak Yüksel ile Çocuk Yogası Uzmanlık Programı 50 saat - Kasım 2022

Başak Yüksel ile Çocuk Yogası Uzmanlık Programı 50 saat - Kasım 2022

Bu program Yoga’nın ve beden farkındalığının çocukların gelişimsel ihtiyaçlarına uygun olarak öğretilmesini kapsar.
12-20 Kasım, 2022
Lebriz Dedeoğlu ile YogaŞala 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 2022

Lebriz Dedeoğlu ile YogaŞala 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 2022

Yoga Alliance onaylı bu 200 saatlik uzmanlaşma programı Yin Yoga ile yoğrulmak, temellerini öğrenmek ve bu uygulamayı içselleştirmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak isteyenler herkes için uygundur.
26 Kasım, 2022- 30 Nisan, 2023
Deniz Yılmaz ile 40 Saat Yoga Anatomi Program

Deniz Yılmaz ile 40 Saat Yoga Anatomi Program

Burada öğreneceğiniz tüm bilgiler, yaşam boyu size hizmet edecek. Bu programın sonunda, herhangi bir yoga stiline daha bütünlüklü bir şekilde güvenle yaklaşabileceksiniz.
7 Ocak-26 Şubat, 2023

Başak Yüksel ile Çocuk Yogası Uzmanlık Programı 50 saat - Kasım 2022

XKAPAT
12-20 Kasım, 2022 //10:00-17:00
YogaŞala Nişantaşı

Başak Yüksel ile Çocuk Yogası Uzmanlık Programı 50 saat

 

 

 Neden bu eğitimi almalısınız?

 

Dijitalleşen dünyada, çocuklarımız duruş bozukluğu ve konsantrasyon sorunu yaşıyor. Zorlayıcı yaşam koşulları sinir sistemlerini olumsuz etkiliyor. Bunun sonucu olarak erken yaşta mutsuz, yorgun, kızgın hissetmeye başlıyorlar! Çocuk yogası bu çağın zorluklarıyla baş etme becerilerini geliştiriyor; onlara sağlıklı ve ömür boyu sürdürebilecekleri desteği sunuyor.

Bu program Yoga’nın ve beden farkındalığının çocukların gelişimsel ihtiyaçlarına uygun olarak öğretilmesini kapsar.

 Günümüzde çocuk yogası, çoğu kreş, ana okulu ve özel okulda çocukların kişisel gelişimlerine önemli bir katkı olarak ders programlarında özenle yer almaktadır. Yeni başlayacak olanlar için, gelişmekte olan bir mesleğin öncüleri olmak önemli bir fark yaratır.

 Öğretmenler için, online ve yüz yüze sınıflarınızda çocukların daha sakin ve konsantre olarak ders dinlemeleri için oyun temelli mindfulness pratikleri sunarak derslerini zenginleştirir, ek ders açma şansı sunar.

 Anne/babalar içinse, mutlu çocuklar yetiştirmenizde rehberlik edecek duygu ve şiddetsiz iletişim temelli uygulamalar çocuğunuzla güvenli bağlanma desteği sunar.

 

 

 Kimler Katılabilir?

 

 - Çocuklarla çalışan doktor, psikolog, öğretmen, fizyoterapist ve tüm profesyoneller için

- Yeni bir kariyer arayışında olan yoga eğitmenleri için,

- Çocuklarıyla sağlıklı ilişki kurmak isteyen ebeveynler için uygundur. (kısıtlı kontenjan)

  

 

İçerikte Neler Var?

 

 Program çocukların 3 ayrı öğrenme prensibi ile çalışır. Görsel, işitsel ve kinestetik olarak tüm duyuları kapsamayı ve sinir sistemini güçlendirmeyi temel alır. Çocuğa saygı temeldir. Her duygu ve davranış, bir ihtiyaçtan doğar. Ve şefkat çerçevesinde çocukla birlikte, yoga ve mindfulness pratikleri desteği ile bu ihtiyaca odaklanır.


Başak Yüksel’in sunduğu YogaCici programları, Türkiye'de Somatik Experience Program protokolünü esas alan ilk ve tek Çocuk Yogası Uzmanlık Programıdır. Türkiye’de SEP, Bilgi ve Boğaziçi üniversitelerinin desteği ile sunulur.

 Peter Levine’nin, Dünya’nın birçok ülkesinde uygulanan, fiziksel ve duygusal travmaya beden ve duygu açısından yaklaşıp çözümler sunan bilimsel ve terapotik destek yaklaşımıdır. Katılımcılar, sinir sisteminin ani ve travmaya yönelik tepkileriyle karşılaştıklarında çocukları nasıl dengeleyeceklerini öğrenirler. Başak bu programda Meggie Kline ile yaptığı Play Shop eğitimden örnekler de sunuyor.

 Programda, Çocuk Yogası perspektifi için Rainbow Kids yoga ekolünün temelleri Türk çocuklarına uygun biçimde sunulur.

Anatomi içeriği, Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ve Anatomy Trains kurucusu Tom Myers ın eğitimlerinden ve Başak’ın İstanbul Üniv. Hemşirelik fakültesi çocuk kliniği deneyimlerimden yola çıkılarak oluşturulmuştur. Gelişimsel anatomi bilgisi ile katılımcılar kolay incinebilen çocukları fiziksel olarak korumayı, incinmeleri engelleyecek biçimde ders vermeyi öğrenirler.

 Yaratıcı ders oluşturmak için kendi yaratıcılığımızı ortaya çıkarmak esastır. Hikaye ve oyun kurgulama, Başak’in tiyatro ve sanat eğitimlerinin yanı sıra, Waldorf, Montessori gibi yaratıcı ekollerin çok fonksiyonlu yaklaşımı ve katılımcıların kendi yaratıcılıklarıyla buluşma süreçlerini temel alınmaktadır.

  

 

Konu Başlıkları

 

Somatik yaklaşım ile davranış/duygu ilişkileri
Yoga pozları ve felsefesi

Mindfulness pratikleri
Yaş gruplarına göre anatomik ve davranışsal gelişim
Ders oluşturma stratejileri
Yoga oyunları ve oyun oluşturma teknikleri
Etkili nefes çalışmalarının yaş gruplarına göre kullanımı
Hikaye kurgulanması, yaratıcı düşünme ve yazma teknikleri
Destek malzeme kullanımı
Sınıf Yönetimi

Kariyer koçluğu

  

 

Eğitim Süreci ve Saat Dağılımı Nasıl?

 

Temel Program – 50 saat

12&13 Kasım, 2022 1. Buluşma – 10:00/17:00 – 12 saat

19&20 Kasım,2022  2.Buluşma – 10:00/17:00 -  12 saat

 

(detaylar program sırasında aktarılacaktır)

+ Çocuk yogası derslerine katılım – 3 saat

+ Ön okuma – Bitirme Projesi- Ek okumalar – 10 saat

+ 5 saat staj dersi ve ders hazırlığı – 10 saat

+Etüd çalışması 3 saat (gün ve saate grup birlikte karar verecekler)

 

 

YER: YogaŞala Nişantaşı & ONLINE

  

 

ÜCRET: 5500 TL (16 Eylül ve sonrasında gerçekleşecek ödemeler için)

            Erken ödeme ücreti : 4500 TL (15 Eylül ve öncesi ödemeler için)

 

  • İptallerde ücret iadesi imkanı bulunmamaktadır.

 

 

 Yoga eğitmeni olmayanlar için kısıtlı kontenjan bulunmakta ve ön görüşme gerekmektedir. info@yogacici.com adresinden randevu için asistan hocalarımıza ulaşabilirsiniz.

 

Yoga Cici rehber kitapçığı materyaller ve eğitim sonrası 1 ay süresince ders kayıtlarına erişim, kıdemli asistanlardan mentorlük desteği ücretsiz olarak sunulur.

  

 

Programın sonunda  “YogaŞala & YogaCici” program katılım belgesi aşağıdaki katılımcılara verilir:

 

 200 Saat Temel Uzmanlaşma Belgesi olanlar

 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Belgesi olanlar (en az 20 saatlik temel yoga pratik etmek şartı ile)

 Pedegojik Formasyon sahibi Eğitimciler (en az 20 saatlik temel yoga pratik etmek şartı ile)

 

 

 Mezuniyet Koşulları

 

- 4 tam gün olan programın 3 gününe katılım zorunludur.

 - Sağlık ile ilgili durumlar haricinde program bitişinden 1 ay sonrasında, 24 Mayıs’a kadar, bitirme projesi ve staj derslerinin tamamlanması beklenmektedir.

 - Yoga eğitmeni olan ve pedagojik altyapısı olmayanlar için çocuk gelişimine yönelik ek çalışma, Pedagoji alt yapısı olanlar için ise yoga pozları ile ilgili ek çalışma istenir. Bu çalışmalar çocuklara zarar vermeden ders öğretebilmeniz için sunduğumuz bir fırsattır.

 - 5 ders staj online ya da yüz yüze yapılabilir. YogaCici hesabından zoom oturumu ve Yoga Şala bünyesinde ders verebilme şansınız olacaktır.

 

 

 

 Başak Deepa Yüksel:

 

Sanat Yöneticisi, hemşire olan Başak Yüksel çok sevdiği çocuklara yogayı sunmak için 2008’de Yoga Cici’yi kurdu, Son 10 senedir, Türkiye’de ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinde çocuk yogası dersleri veren 1000’den fazla eğitmen yetiştirmiş, bu eğitmenler binlerce çocukla yoga desteği sundu. Halen Somatik Deneyimleme ekolü çerçevesinde, fiziksel ve duygusal travma alanında çocukluk dönemi eğitimlerini sürdüyor.

 3.üniversitesi olan İ.Ü: Çocuk Gelişimi bölümünde öğrenciliğine devam ediyor.

 Hastanelerde, çocuk, ortopedi, iç hastalıkları, kadın doğum, ameliyathane, yoğun bakım, psikiyatri ve onkoloji gibi hayati ünitelerinde çok sayıda hasta ve vaka ile çalıştı.

 20 senedir sanat, sağlık ve yoga alanlarında çocuklarla çalışmakta, sivil toplum kuruluşları ile ortak projeler yürütüyor. Milli Eğitim onaylı Eğitmen Eğitimi sertifikasına sahip.

Çocuklarla çalışmasına katkıda bulunan 5000 saati bulan diğer çalışmaları şöyledir;

 

  • Tias Little, Prof. Dr. Om Baweja, Mirca&Gary Kraftsow, Tom Myers, Sarah Power, Edward Clark, Hart Lazer, Aadil Palkhivala, Jill Mller, Julie Gudmestad, Doug Keller, Tiffany Cruikshank ve Godfrey Devereux’tan birebir ve online eğitimler almıştır.

 

  • İstanbul Üniversitesi’nde Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ile iki sene süren, 500 saat Anatomi ve Fizyoloji eğitimini tamamladı.

 

  • Norveçli Doktor Sarah Mitic ile 6 ay süren TRE (Trauma, stress release exercises) eğitimini 2 modül olarak tamamladı.

 

  • Tüm dünyada kabul gören, Peter Levine'nin oluşturduğu uluslar arası Somatik Experience terapist eğitimine devam etmekte, tedavi edici somatik uygulamaları yoga uygulamasıyla birleştirmektedir. Eğitimlerini bilimsel ve klinik yaklaşımlar temeline dayandırarak, enerjetik uygulamaları daha kapsamlı anlaşılabilir biçimde sunmayı amaçlamaktadır.

 

  • Yoga Terapi alanında Doğu ve Batı kökenli önemli hocalardan eğitimler almış, 6 ay süren Hindistan, Tayland, Bali seyahatleri sırasında birçok şifacı ve yoga hocasıyla çalışmıştır.

 

 

 

Bunun dışında meridyenler hakkında derinleşmesini sağlayan Tai Masaj uygulayıcı uzmanlığı eğitimi, Mimar Sinan Üniversitesi’nde Yaşam Koçluğu eğitimi ve başlangıç seviyesinde Ayurvedik danışmanlık eğitimini tamamlamıştır.

  

Yoga Hocalarına yönelik vermekte olduğu diğer uzmanlık programları şöyledir;


50 saat Çocuk Yogası temel uzmanlık programı
30 saat Anatomi-Anne-Çocuk/Ergenlik dönemi uzmanlığı (Yoga Cici ileri seviye)
120 saat Somatik Yoga Terapi Uzmanlık programı Temel Eğitim
100 saat Sinir Sistemi ve Organlar - (ileri seviye)
20 saat Skolyoz için Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
20 saat 50+ Somatik Yoga (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
20 saat Somatik Meditasyon (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
20 saat Nefeste Derinleşme Somatik Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)

 

Instagram; @basakyukselyoga ve @yogacici_kidsyoga

  

 

Programa katılanlar ne dediler?

 

 Psikolog - Yoga Eğitmeni Gevher Gündüz

2017 yılında yeni mezun bir psikolog ve yoga eğitimim taze bitmiş iken, Başak hocamdan YogaCici ailesinden aldığım eğitim bütün profesyonel hayatıma yön verdi, bir psikolog olarak okul öncesi kurumunda hem çocuklarla ve aileleriyle çalışırken hem de kurum öğretmenlerine düzenli eğitimler verirken çocuk yogası eğitiminde aldığım deneyime dayalı teknikler ve sade, etkili ve sevecen yaklaşımlar çok yardımcı oldu. Aile yogası eğitimi de ergenlerle yaptığım bütün çalışmalar da hayatın içinden gerçek hikayelere birçok seansta hep yansıdı.

Hatha-vinyasa dersleri veren bir yoga hocası olarak da yetişkinlerle çalışırken tekdüzelikten uzakta, her zaman oyunsu araştırmaları derslere ekleyerek, bedenimizle ve zihinsel süreçlerimizle hem heyecanlı-dinamik ve kendini yenileyen aynı zamanda  şefkatli bir yerden yaklaşmayı öğrendim.

Kendi yaşantıma yansıması da en çok içimdeki çocuğun ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığım yöntemlere bir farkındalık geliştirerek oldu. Her yaştan insanın içindeki oyunsever tarafını yeniden uyandırmak, kendi büyüme sürecimizi hangi yaştan olursak olalım tarafsız gözlemlemek, kendimizle yeniden bir bağ kurmak için harika bir program herkese tavsiye ederim.

 

 

Psikolog Sezin Tezer

Eğitim süreci  temel yoga felsefesi, yoganın yaşantımıza , bedenimize sunacağı katkılar ile ilgili farkındalık kazandırmakla başlıyor. Yoganın sadece  zihnimize kazınan   yapılması imkansızmış gibi  görünen karelerden  oluşmadığını, her bedenin her ruhun bu yolculuğa dahil olabileceğini profesyonel bir literatürle aynı zamanda da kendi iç dinamiklerimize odaklanabileceğimiz bir samimiyette aktarılan bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Kendi çocuklarım ve profesyonel iş yaşantımda çocuklarla çalışırken yeni bir soluk oldu. Tavsiye ediyorum. Başak hocama çok teşekkürler.

 

  

Senem Kıroğlu Nane
Çocuk yogası eğitimi aldıktan sonra oğlum Can’la beraber yoga yaparak daha kaliteli zaman geçiriyoruz. Onun minik bedeniyle yoga hareketleri yapması, oyunlar içinde hikayelerle yaratıcılığını geliştirmesi çok keyifli. Can; ders sonralarında daha mutlu, kendini iyi ifade etmiş ve rahatlamış oluyor. Yoga hayatımıza girdikten sonra doğanın daha farkında olduk, doğayla daha içiçe olmaya başladık. Yogayı sadece derslerde değil zaman zaman hayatımıza da sokuyor, gördüğümüz herhangi bir şeyde yoga duruşlarıyla ilişki kuruyor yoga hakkında konuşuyoruz. Kendi bedenini, nefesini keşfetmesi ve beraber kaliteli ve yararlı bir şeyler yapmak ikimizi de çok mutlu ediyor. Başak hocama buna vesile olduğu için sonsuz teşekkürler 

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala