E-Bülten Üyeliği
Atölyeler

Belirsizlik, Süreksizlik ve Şüphe Üzerine Uma ile Temalı Meditasyonlar (9 Saat)

XKAPAT

Belirsizlik, Süreksizlik ve Şüphe Üzerine  Uma ile Temalı Meditasyonlar

 

 

Uma, içinde bulunduğumuz sürece bağlı olarak hazırladığı bu atölye serisinde, hepimizin rahatsızlığını derinden hissettiğimiz birkaç temel konuyu ele almayı öneriyor. Bu açıdan bakıldığında meditasyon bir terapi özelliği kazanmaktadır.

 

Belli bir temayı analiz etmeye dayalı, bir çeşit tefekkür olan bu meditasyonları besleyen ve olmazsa olmaz odaklanma teknikleri de barındıran bu çalışma, temelini budist bakış açısından alır. Bu sayede kişi, içinde kopan fırtınaları görmezden gelmek yerine gün yüzüne çıkartır ve bunu yalnızca kendisi bilir, bu bir iç çalışmadır, bir başkası görmez ve duymaz. Terapist yoktur; bu noktada kişi tamamen kendi kendinin terapistidir. Böylece yavaş yavaş içsel değişim mümkün olmaya başlar.

 

 

Dışımızdakileri değiştiremeyiz, ama içimizi değiştirmek bizim elimizde.

 

 

Programın Kapsamı

 

Uygulama ağırlıklı süreçte, Salı akşamları odaklanma meditasyonları yer alıyor. Cumartesileriyse, odaklanma meditasyonuna ek olarak, Uma belli bir temaya bağlı paylaşımlarda bulunacak ve ardından söz konusu tema üzerine yönlendirmeler yapacağı iç-görü meditasyonları çalışılacak.

 

Program ZOOM üzerinden ONLİNE olarak sunulmaktadır.

 

 

PROGRAM TARİHLERİ :

 

8, 11, 15, 18, 22, 25, 29 Mayıs 2021

Salı 21:00-22:00  & Cumartesi 10:00-11:30

 

 

ÜCRET: 550 TL

 

Kayıt için info@yogasala.com adresine mail atabilirsiniz.

 

  • Her seviyeye açık.

 

  • Aktivite lisanı Türkçe’dir.

 

İptallerde ücret iadesi mümkün değildir.

 

 

Uma F. Unat:

 

Çocukluğuna dayanan yoga çalışmalarını Yeni Zelanda ve Hindistan’daki hocalarıyla derinleştirerek 2004’te öğretmeye başladı, uzmanlıklarının çoğunu Sivananda Aşramları’nda aldı ve farklı ustalardan başka alanlarda eğitimler almaya devam ediyor.

2006’da Sivananda Kutir- Sadhana Intensive kampıyla İleri Pranayama, Mantra, Mudra, Bandha, Meditasyon, Kundalini Teknikleri’nde ustalaştı. Dönemsel meditasyon inzivalarını sürdürürken; 2011’de, Kopan Manastırı’nda iki ay boyunca Tibet geleneğinde meditasyon ve Budizm öğrendi.

Yoganın yanında, Reiki Masterlığı ve ThetaHealing® Terapistliğini sürdürürken, enerji, zihin kontrolü, meditasyon teknikleri genişleyerek farklı perspektifler kazandı. Bunun gibi, yaşamına sinmiş olan asana deneyimlerinde de, Thai Terapi Masajı dahil olmak üzere, farklı yaklaşımlara kendini açtı. Bunların sonucunda Uma çok daha bütünsel ve esnek bir yoga anlayışına varmıştır.

Bu ışıkla verdiği seanslarında, asana, pranayama, gevşeme ve meditasyon vazgeçmediği öğeler olmuştur. Katılımcıların sınırlarını ve sınırsızlıklarını keşif ve idraklerini amaçlar.

www.umafusun.blogspot.com

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala