E-Bülten Üyeliği
Atölyeler
Yogaşala Reiki & Meditasyon ve Yin Yoga Kampı

Yogaşala Reiki & Meditasyon ve Yin Yoga Kampı

Reiki, Yin yoga ve meditasyon pratiğinde derinleşmek ve Lebriz & Beyza ile beraber bir molaya varmısın?
3-5 Aralık, 2021
Meltem Fakabasmaz ile Un-Block and Manifest / Blokajlarını Aç, Hayallerini Gerçekleştir

Meltem Fakabasmaz ile Un-Block and Manifest / Blokajlarını Aç, Hayallerini Gerçekleştir

Enerji merkezlerindeki blokajları açarak, Hayallerini Gerçekleştir.
5 Aralık, 2021
Deniz Soyarslan ile Skinner Releasing Teknik 1-5

Deniz Soyarslan ile Skinner Releasing Teknik 1-5

Skinner Releasing Teknik tüm benlikteki gerginliğin serbest bırakılması yoluyla, doğal hizalanmamızı yeniden keşfedebilmemiz, gücümüzü ve esnekliğimizi artırabilmemiz, özgünlük, yaratıcılık ve kendiliğindenliği uyandırabilmemiz için bize yol gösterir.
8-12 Aralık, 2021
Laruga Glaser in Istanbul

Laruga Glaser in Istanbul

YogaŞala is proud to host Laruga Glaser in Istanbul! This comprehensive five day program includes Mysore sessions, workshops and a Primary Led class. Don’t miss this unique opportunity to advance your Ashtanga practice!
10-14 December, 2021

"Modern Zamanlarda Yaşayan Bir Keşiş" Swami Keshava

Bu ücretsiz etkinlikte "Çağdaş Keşiş" konuğumuz bizlerle hayatın amacı ve özüyle ilgili önemli anlayışlar paylaşacak. Kaotik dünyamızda mutluluğu nasıl bulabileceğimiz, Karma’nın ne olduğu, Yoga’nın ne olduğu ve daha pek çok şey üzerinde konuşacağız.
10 Aralık, 2021
Finding the Link between Breath and Movement: A Conscious Breathing with Eric Powell

Finding the Link between Breath and Movement: A Conscious Breathing with Eric Powell

In this workshop, we will explore the effects of focused breathing on the body and mind as expressed in some common yoga postures and pranayama. This is the second in a series of lessons exploring Yoga as Meditation.
December 12th, 2021
Seda Erkman ile Kişisel Bütünlüğüne Yolculuk Programı

Seda Erkman ile Kişisel Bütünlüğüne Yolculuk Programı

Bu atölyeler, Gestalt yaklaşımı temel alarak hazırlanmış farkındalık çalışmalarıdır. Kişinin kendi gölgeleriyle ve kör noktalarıyla buluşmasına yardımcı olan ve bu buluşmayla geçmişte, veya kendi dışında bırakmış olduğu parçalarını tanımasına va tekrardan kendisine katmasına alan açan içsel çalışmalar ve bu çalışmaları destekleyici ve bedende deneyimlememizi sağlayan yoga asana pratik çalışmalarından oluşmaktadırlar.
18 – 26 Aralık, 2021
Uma F. Unat ile Yoga Nidra - Derin Gevşeme Atölyesi 2021

Uma F. Unat ile Yoga Nidra - Derin Gevşeme Atölyesi 2021

Yoga Nidra, dilimizde derin gevşeme ya da yogik uyku olarak tarif bulur. Amaç, uykuyla elde edilemeyen bir dinlenme, bedenen, zihnen, ruhen rahatlama sağlamaktır. Bilinçli olarak derinlemesine gevşemek öğrenilir.
26 Aralık, 2021
Demet Yoruç ve Övül Büyükberber ile 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı 2022

Demet Yoruç ve Övül Büyükberber ile 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı 2022

Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinin temellerini tanımanız, bir yaşam anlayışı olarak Yoga’yı içselleştirme yolunda ilerlemeniz için tasarlanmış bu programla dilerseniz kendi pratiğinizi derinleştirecek, dilerseniz uzmanlaşma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.
5 Şubat-15 Mayıs, 2022

Demet Yoruç ve Övül Büyükberber ile 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı 2022

XKAPAT
5 Şubat-15 Mayıs, 2022 //13:00-18:00
YogaŞala Etiler

“Yaşamda ve Eylemde Beceri Sanatı”

 

YogaAlliance Onaylı YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı

2022

 

Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinin temellerini tanımanız, bir yaşam anlayışı olarak Yoga’yı içselleştirme yolunda ilerlemeniz için tasarlanmış bu programla dilerseniz kendi pratiğinizi derinleştirecek, dilerseniz uzmanlaşma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.

 

Uzmanlaşma programı Demet Yoruç ve Övül Büyükberber tarafından verilecektir.

 

Yoga Tarihçesi ve felsefesi Ürün Kurtiç, Pranayama ve Yin Temeli Lebriz Dedeoğlu tarafından verilecektir.

 

Bu eğitimde Mindfulness ve Meditasyon Berrak Yurdakul tarafından verilecektir.

 

Program Stüdyoya gelemeyen katılımcılar için ayrıca ONLINE olarak sunulacaktır.

 

200 Saatlik Uzmanlaşma Programı Yoga Alliance Onaylı dır ve Program sonunda tüm katılımcılara Program Tamamlama Belgesi verilecektir.

 

200 Saatlik Yoga Temel Uzmanlaşma Programı  ile yoganın temel konularını uzman seviyesinde öğrenebilecek, uygulayabilecek ve uygulatabilecek hale geleceksiniz. Bu konular: asana (duruşlar), anatomi,pranayama (nefes), felsefi öğretiler, meditasyon.

 

Asanalar (duruşlar): Hizalanma ilkeleri, riskler, yararlar, hazırlık duruşları, dengeleyici pozlar, varyasyonlar, modifikasyonlar ve tüm bunlar için yardımcı malzemenin kullanımı. Kursun bu bölümü temel duruş gruplarından oluşmaktadır.  Güneşe selam, Ayakta duruşlar, Geri eğilmeler, Öne katlanmalar, Burgular, Kol dengeleri, Ters duruşlar ve Kalça açıcılar.

Yoga Anatomi: İnsan vücudu üzerine, duruş ve hareketlerin anlamlı, güvenli ve etkili biçimde yapılması için yapılması için anatominin, kas ve iskelet sisteminin temel olarak öğretilmesi.   

Dokunuşlar ve Düzeltmeler: Ne zaman ve nasıl olmalı. Burada başka bedenler üzerinde  doğru şekilde nasıl düzeltmeler yapılacağı, o duruşta nasıl derinleşebileceği pratikler üzerinden aktarılacaktır.

Yoga Seansında Duruşların Sıralanması: Asanaların hangi temel ilke ve tekniklerle sıralanması gerektiğinin anlatılması. Değişik seviyelerdeki katılımcıları, farklı niyetleri, değişen iklimleri, farklı stilleri ve daha birçok değişkeni göz önüne alarak yoga seansını yönetebilecek seviyeye gelmek. Ayrıca süre, tempo, hız değişimleri ve canlılığın farklı seviyelerdeki uygulamalarda nasıl olması gerektiği işlenecektir.

Yoga seansı yönetme de beceri kazanma: Seans nasıl yönetilir birebir çalışmalardan gruplara doğru becerilerin geliştirilmesi, ses tonu, vücut dili ve seçilecek kelimelerin doğruluğu.


Yoga Tarihi ve Felsefesi:  Bhagavad Gita, Patanjalinin Yoga Sutraları, Hatha Yoga Pradipika ve çağdaş yoga uzmanlarının öğretilerine ve yoga felsefesine genel bakış.

  
Pranayama: Nefes tekniklerinde uzmanlaşma. Her seviyede nefes teknikleri: Ujjayi, Kapalabhati, Bastrika, Sitali, Anuloma Viloma ve Nadi Shodhana.


Dhyana-Meditasyon Pratikleri: Geleneksel yoga üstatları için meditasyon nedir? Çeşitli meditasyon teknikleri nelerdir ve bunlar yoga seanslarına nasıl uygulanır?

Seans Gözlemi: Uzun yıllar yoga pratiği içinde bulunan uzmanları gözlemleyerek birçok bilgi edinebileceksiniz. Bu bilgi farklı seviyede katılımcılara nasıl yaklaşmanız gerektiğinin anlaşılmasını, varolan bilginizi daha rafine hale getirilmesini ve duruşları katılımcılara aktarım tekniklerinizi geliştirilmesini sağlayacaktır. 

 

YER : YogaŞala - Etiler ve YogaŞala Nişantaşı

 

TARİHLER : 

Buluşma Tarihleri:

 

05 Şubat 2022 -  15 Mayıs, 2022

 

05-06 Şubat Etiler YogaŞala

12-13 Şubat Etiler YogaŞala

26-27 Şubat Nişantaşi YogaŞala

 

05-06 Mart Etiler YogaŞala

19-20 Mart Nişantaşi YogaŞala

26-27 Mart Etiler YogaŞala

 

09-10 Nisan Nişantaşi YogaŞala

16-17 Nisan Nişantaşi YogaŞala

23-24 Nisan Etiler YogaŞala

 

07-08 Mayıs Nişantaşi YogaŞala

14-15 Mayıs Etiler YogaŞala

 

Buluşma Saatleri:

Cumartesi: 13:00-18:00

Pazar : 13:00-18:00

 

   

ÜCRETLER :

 

 •  Program Ücreti (Tek sefer ödemelerde): 11500 TL (31 Aralık 2021 ve sonrası ödemeler için geçerlidir.)

 

 • Erken Ödeme Program Ücreti (Tek sefer ödemelerde): 10500 TL (31 Aralık 2021 öncesi ödemeler için geçerlidir.)

 

 • 3 Taksitli Program Ücreti (Kredi kartına): 12100 TL - Kredi kartı ile ilk taksit program başlama  tarihinden 1 hafta önce 30 Ocak, ikinci taksit 28 Şubat ve üçüncü taksit 30 Mart tarihlerinde ödenecektir.

 

Stüdyo katılımı ve ONLINE katılımda fiyat farkı yoktur.

 

NOTLAR:

 

 • Kayıt için 1000 TL depozito nakit olarak alınmaktadır ve iadesi mümkün değildir.
 • Kalan ücret program tarihinden en az 1 hafta önce tek seferde veya kredi kartına 3 taksit ile ödenmelidir.

 

 • Program katılımcıları program süresince YogaŞala’da gerçekleşecek atölyelerde ve yoga paketlerinde %20 indirim katılma hakkına sahiplerdir. Atölye indirimi YogaŞala web sitesinde “Yogada Uzmanlaşma” altında duyrulan programlarda geçerli değildir. Program başlamadan ücretin tamamını tek seferde nakit ödeyen katılımcıların bu indirim hakkı tüm ödemenin yapıldığı gün başlar ve Programın son gününe kadar devam eder. Aksi takdirde indirim hakkı programın başladığı gün başlar.

 

 • Programın 120 saati buluşma saatlerinden, diğer 80 saati YogaŞala stüdyolarında  pratik ,gözlem ve ev ödevlerin saatlerinden oluşmaktadır.
 • Program dahilinde YogaŞala’da tamamlanması gereken pratik ve gözlem saatleri için katılımcıların YogaŞala’da geçerli olan yoga paketleri olması gerekmektedir.
 • Programa katılmak için minimum 6 aylık yoga deneyimi gerekmektedir.

 

 • Program öncesi YogaŞala Stüdyolarında minimum 10 seans paratiğe katılmış olmak gerekmektedir.
 • Programın yapılabilmesi için 20 Ocak 2022 tarihine kadar en az 8 kişinin katılımı gerekmektedir. Gerekli katılım sağlanamadığı taktirde program iptal olacak ve ücretler iade edilecektir.

 

Önemli Not:

Olası bir Pandemi yada Mücbir sebep durumunda buluşma saatleri değişmeksizin Program Online Platforma taşınacaktır.

İçinde bulunduğumuz süreç dolayısıyla  programa katılım sınırlı sayıda tutulmuştur.

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala