E-Bülten Üyeliği
Atölyeler

Fateh Singh ile Kundalini Yoga

XKAPAT
14 Mart, 2020 //14:00-17:00
YogaŞala Etiler

Fateh Singh ile Kundalini Yoga

 

Kundalini Yoganın en saf halini deneyimlemek ve belki de öğretinin içine biraz daha derin dalmak için gelinebilecek en güzel atölyelerden biri. Fransa’nın çok değerli uzmanlarından Fateh Singh, Mart ayında çeşitli çalışmalar için Türkiye’nin farklı şehirlerini geziyor ve 14 Mart Cumartesi günü İstanbullu yoga severlerle YogaŞala Etiler’de buluşuyor.

 

Üç saatlik bu Kundalini Yoga ve Meditasyon atölyesinde ilişkilerdeki bağlanma ve özgürlük paradoksu üzerine çalışacağız. Annemizin bizi ve ilişki şekillerimizi nasıl etkilediğini ve özellikle anne karnındayken kaydettiğimiz durumları araştıracağız. “Kutsal Anne” kavramını deneyimleyecek; alma kapasitemizi genişleterek, aynı Ay’ın yaptığı gibi, ışığı almaya ve kabul etmeye nasıl açık olabileceğimizi araştıracağız.

 

Teknik hakkında kısaca: Kundalini, bir dönüşüm yogasıdır. Kişide varolan dengeleyici enerji potansiyelini hızlı bir şekilde ortaya çıkaran bu yoga stili, Hindistan'ın geleneksel nefes, ses ve hareket teknikleri ile bedensel ve zihinsel blokajları şifalar. Kriya denilen egzersiz serileri enerjiyi üretir, organize eder ve bizi yüksek farkındalığa ulaştırır. Kriyalar sinir sistemini güçlendirir, endokrin sistemini dengeler, bedeni arındırır ve zihni sakinleştirir. Müziğin ve nefes çalışmalarının sıkça kullanıldığı bu yoga stilinde, sağlıklı zihin, beden ve ruh bilincine ulaşmak hedeflenir. Kundalini Yoga pratiğinin amacı farkındalığımızı artırmak, bilinç enerjimizi uyandırmak, kendimizi inandırdığımız sınırlamalara ışık tutup zihnimizin girdabından kurtulmak ve sezgisel zihnimizle yaşamayı öğrenmektir. Kundalini Yoga tekniği aynı zamanda bağımlılıklardan ve geçmiş tramvaların etkilerinden kurtulmaya, onları şifalayarak dönüştümeye yardım eder.

 

Etkinlik başlangıç seviyesinden ileri seviyeye her katılımcıya açıktır. Bu tekniğin ve felsefenin derinliğini deneyimlemek ve sorular sormak isteyen tüm yoga severleri bekliyoruz.

 

Çalışmanın dili İngilizce olacak ve Türkçe’ye tercüme edilecektir; dolayısıyla İngilizce bilmeyenler de bu çalışmaya rahatlıkla katılabilirler.

 

 

 

YER :  YogaŞala - Etiler

 

TARİH : 14 Mart, 2020

 

SAAT : 14:00-17:00

 

ÜCRET : 250 TL

 

 

- Her seviyede katılımcıya açıktır.

 

- Program İngilizce olup Türkçe çeviri yapılacaktır.

 

- Atölye için sadece nakit ödeme alınabilmektedir. Tarafınızdan yapılacak iptallerde ücret iadesi mümkün değildir.

 

 

 

Fateh Singh

 

 

Fateh Singh, Fransa’da yaşayan bir yogi, şifacı ve eğitmen eğitmeni. 20’li yaşlarının başında Kundalini Yogayla tanıştı. Bu hazineyi bulmanın minnettarlığı ve ilhamıyla 2003’te Kundalini Yoga uzmanı oldu. Psikoloji mezunu ve yoga terapisti olan Fateh Singh, uzmanlıkları sayesinde insan zihninin ve dinamiğinin inceliklerini kavradı. Son senelerde master Gurudev Singh ile Shunia Meditasyonu ve Sat Nam Rasayan şifa sanatı çalışıyor ve tasavvuf ile yakından ilgileniyor. Fateh Singh, Türkiye de dahil olmak üzere, AAA Kundalini Yoga Okulunun farklı ülkelerde düzenlediği uzmanlaşma programlarında görev alıyor.

 

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala