E-Bülten Üyeliği

Bedende ve Zihinde Barışçıl İletişim

Gizem Alav Şapçı ve Alexis Gulliver ile

Bedende ve Zihinde

Barışçıl İletişim

 

“Bedende ve Zihinde Barışçıl İletişim” çalışmasında; Şiddetsiz İletişim ve Yoga’nın sunduğu araçlarla hem zihnimizde hem bedenimizde iç barışımızı engelleyen alışkanlıklarımızı dönüştürmeyi ve ilişkilerimize hizmet eden bilinçli seçimler yapmayı deneyimleyeceğiz.

 

Şiddetsiz İletişim® metodu ve Yoga’nın temel değerlerinden biri olan “ahimsa” yani “şiddetsizlik” kavramı üzerine yapacağımız çalışmada katılımcılara, Aile İçi Şefkat oluşumunun kurucusu Gizem Alav Şapçı ve YogaŞala uzmanlarından Alexis Gulliver eşlik edecek.

 

 

şiddetsiz iletişim

 

 

Kendimizle konuşurken kullandığımız dil, dünya ile iletişim kurduğumuz dile dönüşür…

 

Zihnimin içinde kendimle ve çevremle ilişkilerimde barış içinde değilsem, dünyamla ilişkimde özlediğim huzuru ve barışı nasıl yaşayacağım?

“Bedende ve Zihinde Barışçıl İletişim” çalışmasında; Şiddetsiz İletişim® ve Yoga’nın sunduğu araçlarla hem zihnimizde hem bedenimizde iç barışımızı engelleyen alışkanlıklarımızı dönüştürmeyi ve ilişkilerimize hizmet eden bilinçli seçimler yapmayı deneyimleyeceğiz.

Şiddetsiz İletişim metodu ve Yoga’nın temel değerlerinden biri olan “ahimsa” yani “şiddetsizlik” kavramı üzerine yapacağımız çalışmada katılımcılara, Aile İçi Şefkat oluşumunun kurucusu Gizem Alav Şapçı ve YogaŞala uzmanlarından Alexis Gulliver eşlik edecek. 

 

İki saatlik interaktif çalışma boyunca deneyim odaklı bir ortamda iç ve dış iletişimimizde kontrol dışı tepkilerimizi dönüştürme üzerinde çalışırken; günlük kıyafetlerle ve oturduğumuz yerden yapacağımız temel Yoga pratikleriyle de bedende ve zihinde barışçıl iletişimin özünü kavramayı hedefleyeceğiz.

 

Atölye; Şiddetsiz İletişim® ile ve Yoga ile tanışmak, hem zihnini hem bedenini dinleyerek ilişkilerini dönüştürmek ve yaşamına barışçıl bir iletişim diliyle liderlik etmek isteyen herkese açık.

 

Şiddetsiz İletişim  hakkında…

 

Amerikalı psikoterapist Marshall Rosenberg’in geliştirdiği Şiddetsiz İletişim®, kendi değerlerimizden ödün vermeden karşımızdakini empatiyle anlamaya, karşımızdakini suçlamadan gerçek duygu ve ihtiyaçlarımızı dürüstlükle ifade etmeye yardım ederek iktidar kavgalarından güven ve iş birliğine doğru hareket etmeye, böylelikle ilişkilerimizin niteliğini temelinden düzeltmemize katkıda bulunur.

 

Yaşamın her alanında etkili biçimde kullanılan Şiddetsiz İletişim® bugün dünyanın 65’i aşkın ülkesinde okullarda, iş yerlerinde, siyasi kurumlarda, sağlık merkezlerinde, hapishanelerde, topluluk ve ailelerde çatışmaları çözmeye ve önlemeye yardımcı oluyor.

 

www.siddetsiziletisim.com

 

 

 

 

ETKİNLİK YERİ : UNIQ- Ayazağa

 

TARİH : 16 Şubat, 2019, Cumartesi

 

SAAT : 12:00-14:00

 

 ÜCRET : 90 TL

 

 *** Katılım için Biletix'ten bilet alabilir ya da YogaŞala stüdyolarına başvurabilirsiniz."

 

 

 

Gizem Alav Şapçı   gizem şapçı

 

Gizem, Vivet Alevi’nin eğitmenliğinde 2015’te başladığı Şiddetsiz İletişim yolculuğunun hayatına kattığı zenginliği toplumun farklı kesimleriyle paylaşıyor. Kurduğu “Aile İçi Şefkat” oluşumu altında ebeveynlere dönük atölyeler ve birebir empatik destek çalışmaları sunarken Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Başka Bir Okul Mümkün (BBOM), Doum gibi kurumlar bünyesinde de iletişim temelli programlar düzenliyor. Judy Bleil Saruhan ile geliştirdiği Ebeveynliğin Kalbi programını ise Şiddetsiz İletişim’e giriş nitelikli bir eğitim olarak anne-babalarla ve öğretmenlerle paylaşıyor. BBOM ve Türkiye Şiddetsiz İletişim Derneği ortaklığında, Sabancı Vakfı Hibe Programı’nca desteklenen “Katılımcı ve Barışçıl Sınıflar Projesi’nde “Yaşamı Zenginleştiren Eğitim” programını Vivet Alevi ve Judy Bleil Saruhan ile sunuyor.

Gizem, şiddetsizlik bilincinin yaygınlaşması niyetiyle Türkiye Şiddetsiz İletişim Derneği’nde aktif görev alıyor. Global Şiddetsiz İletişim ağıyla etkileşim içinde, Gabriele Grunt’un mentorluğunda ve Deborah Bellamy’nin asesörlüğünde yolculuğuna devam ediyor.

Hakan’ın eşi, Güneş’in annesi olan Gizem, ailesinin işine, işinin ailesine katkısını şükranla kutluyor.

 

 

 

Alexis Gulliver alexis gulliver

 

AlexisYogaWorksPower YogaAnusara Yoga ve  Ashtanga Yoga gibi bir çok yoga stilinde uzmanlaşma tamamladı. Seanslarını, tüm bu stilleri harmanlayarak, zekice, odaklı, güçlü ve espri anlayışı katarak dizayn etmektedir.

Alexis, insanların kendi bedenlerini ve duygularını ilk kez veya bir çok kez deneyimlediklerini gözlemlemeyi sevdiği için pratik yapmaktadır. Yoganın gücünü insanlar ile paylaşmaktan, hayatlarını ve dünya görüşlerini şekillendirmenin bir parçası olmaktan çok zevk almaktadır.   

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
YOGAŞALA
ANKARA
0312 466 33 20
Copyright (C) 2015 YogaŞala