E-Bülten Üyeliği
Atölyeler

Gülbin Tomris ve Zuhal Özyurt ile HORMON YOGA ATÖLYESİ

XKAPAT
18 Nisan, 2020 //14.00 – 18.00
YogaŞala Nişantaşı

Gülbin Tomris ve Zuhal Özyurt  ile HORMON YOGA ATÖLYESİ 

 

Endokrin sistem biyolojik yapının en önemli yapı taşlarından biridir. Hormonların üretilmesini sağlayan bu sistem yeterli ve etkin fonksiyon göstermediğinde bedende birçok fiziksel rahatsızlığın karşılığını, duygusal ve zihinsel olarak yaşarız.

 

Endokrin sistem, iç salgı bezleriyle hormon sentezi ve salgısını gerçekleştirerek, bedendeki, üreme, büyüme, metabolizma gibi farklı çalışma sistemlerini ve fonksiyonlarını kontrol eder.

 

Bu atölye kimler içindir:

 

 • Stres altında ve kendinizi yorgun, yıpranmış, halsiz ve mutsuz hissediyorsanız 
 • Menopoz, premenopoz (duygusal dengesizler, sıcak basması, ani terlemeler yaşıyorsanız ) 
 • Regl öncesi gerginlik sendromları (PMS) hayatınızı zorlaştırıyorsa,
 • Polikistik over sendromunuz (PCOS) varsa ,
 • Üreme problemleri, infertilite (kısırlık)  yaşıyorsanız,
 • Libidonuz azalmışsa, vajina kuruluğunuz varsa,
 • Tiroid bezleri ile ilgili sorunlarınız varsa,
 • Ve genel endokrin (hormon) sorunları yaşıyorsanız  

 

 

Saç dökülmesi, ciltte kuruluk, kilo problemleri kabızlık yada ishal, duygusal dengesizlikler, halsizlik, yorgunluk, uykusuzluk veya uykulu olma hali, üşüme, kas ağrı ve krampları, cilt ve saçlarda kuruluk ve dökülme, zayıf ve kırılgan kemikler, ses tonunun kalınlaşması gibi durumlar ile karşı karşıya iseniz kendi kendinizin şifacısı olmak ister misiniz?

 

Hormon yoga, bedendeki hormon sistemlerine yardımcı olmasının yanısıra yaratım ve ifade gücünüze dair farkındalık da sağladığından, bu yogayı yapmak için hormonlarınız ile ilgili bir hassasiyetinizin olması şart değildir.

 

 • Neşeli ve keyifli bir akışla 
 • Hızlı, dinamik bir pratik
 • Yoga Nidra
 • Pranayam ve Mantra Meditasyonu ile 
 • Stres, üreme ve tiroid hormonlarına yönelik ve metabolizmanızı canlandıracak bir çalışma yapılacaktır.

 

 

Her kadın, kendi kendisinin psikoloğu, şifacısı ve iyileştiricisidir.

 

Çemberde birarada otutarak, gücümüze güç katar, birbirimizden aldığımız destek ile birbirimize ilham olabiliriz. Dişi olmanın, kadın olmanın güzelliklerini farkeder, birimizden diğerine akan yapıcı enerji ile önce kendimizi sonra çevremizi besler ve yükseltebiliriz.

 

Önemli Not : Hamileler için, kanser tedavisi sürecinde olanlar ve daha önce tedavi sürecinden geçmiş olanlar, çikolata kisti rahatsızlığı olanlar için atölye çalışması uygun değildir.

 

 

YER : YogaŞala - Nişantaşı

 

TARİH : 18 Nisan, 2020

 

SAAT : 14:00-18:00

 

ÜCRET : 250 TL  (% 30 Öğrenci indirimi uygulanacaktır)

 

- Her seviyeden katılımcı için uygundur.

- Atölye lisanı Türkçe olup, çeviri olmayacaktır.

- Atölye için sadece nakit ödeme alınabilmektedir.Tarafınızdan iptallerde ücret iadesi mümkün değildir.

 

 

Gülbin Tomris Karansukh Kaur:  Gülbin

 

YogaŞala’da Yoga Alliance onaylı Yin Yoga Uzmanlık ve Mentorluk Programını tamamladı. Hart Lazer’ın 360° Yoga Terapi Programıyla yoganın sinir sistemi ve travmalar ile ilişkileri konularında ufkunu genişletti.   Restoratif Yoga, Hamile Yogası ve  Hormon Yoga Eğitim Programlarını bitirdi.

 

KRI onaylı Ajai Alai Awakening Okulundan Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanlık Programını ve 2. Level programının 4 modülünü tamamladı.

Klasik ve Batı Astroloji alanında Dinçer Güner – Solar Lunar Danışmanlıktan, diplomasını aldı ve doğum haritası, ilişki analizi ve soru astrolojisi danışmanlıkları yapmaktadır.

 

 

 

 

Zuhal Özyurt Adarspal Kaur :  ZUHAL

 

Kundalini Research Instutite (KRI) onaylı, 500 saatlik Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanlık Programını tamamladı. Hart Lazer Güvenli Öğretme, Restoratif Yoga ve Sarah Powers Yin – Yang Yoganın Özü Uzmanlığı, Dinah Rodrigues öğretisi ile Hormon Yoga Uzmanlık Programlarını bitirdi.

 

Rooger Wolger Institute Derin Anı Süreci 4 Temel Modül, 1,5 yıl Astroloji’ye Giriş, 3 yıllık Rumen Yankulov ile Meditatif Aile Sergisi Uzmanlık Programlarını tamamladı.

 

KRI Aquarian Training Academy’e devam eden ve Kundalini Pilgrim Kundalini Yoga Okulu Kurucusu Sarit Maor Simrit Kaur’dan mentorluk programı alan Zuhal, KRI Onaylı Kundalini Yoga Uzmanlık Programlarını Türkiye’de organize ediyor ve uzman olarak yer alıyor.

 

www.zuhalozyurt.com

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala