E-Bülten Üyeliği

Hakkımızda

nişantaşı

 

YOGA NEDİR?

 

Yoga 'birleştirme veya entegrasyon' anlamına gelir, 5000 yılı aşkın bir süredir ustadan öğrenciye aktarılan ve yoga geleneğini hem eski hem de ebedi kılan bir bilgi birikimidir. Yoga bir yaşam disiplinidir, yoga sadece mat üzerinde yapılan fiziksel bir uygulama değildir, aynı zamanda ruhsal ve fizyolojiktir. Kişinin özüyle buluşması için bir araç olarak da değerlendirilebilir.

 

Yoga, 5000 yıllık geleneğin birikimiyle, bireyin adım adım potansiyelini gerçekleştirmesine ve yaşamını belirli etik kurallar çerçevesinde yaşamasına rehberlik eder. Canlılığın, sağlığın, değişimin ve kişinin hayatındaki yeni olasılıkların kapılarını açar.

 

 

VİZYONUMUZ

 

YogaŞala, Sanskritçe'de Yoga Evi anlamına gelir. Adımızdan da anlaşılacağı gibi stüdyomuz, insanların bir araya gelip yoga pratiğini paylaşabilecekleri sıcak bir ev ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Büyük şehir hayatının karmaşasından sıyrılıp bedenimize, nefesimize ve ruhumuza odaklanabileceğimiz bir mekandır.

 

Aslında YogaŞala'ya kendi içimizdeki yuvayı bulmak için geliyoruz.YogaŞala 2001 yılında Türkiye'nin ilk yoga stüdyosu olarak kurulduğunda günde sadece 2 yoga uzmanı ve 4 yoga seansı vardı. Bugün, İstanbul'un en önemli 3 lokasyonunda haftada 200'den fazla yoga seansı sunuyoruz. 2 kişilik ailemiz büyüyerek 70'in üzerinde nitelikli yoga uzmanına ulaştı. Son 2 yılda, şehrimizde yoganın gelişimine katkıda bulunduk. Ayrıca dünyanın dört bir yanından çok sayıda yoga uzmanını ağırladık. 

 

YogaSala'da yogayı her seviyeden ve her yaştan erişilebilir kılmak için çalışıyoruz. Ayrıca kapsamlı programımızda çok çeşitli yoga stillerine yer veriyoruz; Vinyasa, Ashtanga, Hatha, Kundalini ve Yin Yoga sunduğumuz stillerden sadece birkaçı. YogaŞala, düzenli olarak planlanmış haftalık seansların yanı sıra çeşitli eğitim programları, atölye çalışmaları ve bire bir seanslar da sunmaktadır.Üyelerimiz, o gün hangi yoga stilinde pratik yapmaya ihtiyaç duyuyorlarsa mutlaka stüdyolarımızda bu stile ait bir seansa katılma şansını yakalayabilirler.Yoga uzmanlarımız, grup seansı ortamında bile kendilerine özgü bir yaklaşım sergiler. Nefes ve hareket arasındaki ilişkiyi vurgulayan yenilikçi sekanslar tasarlarlar. Bu şekilde, katılımcılar zaman içinde yoga uygulamasının sayısız faydalarından yararlanırlar. Düzenli uygulama yoluyla, zihin daha sakin ve daha bilinçli hale gelirken, vücut daha güçlü ve daha esnek hale gelir.Son yıllarda küresel imkanlardan da yararlanarak  üyelerimizin değişen ihtiyaçlarına uyum sağladık ve seanslarımızı stüdyoda olduğu kadar online olarak da sunmaya başladık. Bu sayede üyelerimize çok çeşitli yoga seanslarına, eğitim programlarına ve atölye çalışmalarına çevrimiçi olarak katılma esnekliği sunabiliyoruz. Bu hibrit model, üyelerimizin yoga uygulamalarına ve eğitimlerine evlerinden veya seyahat ederken bulundukları yerden devam etmelerini sağlar. Ayrıca, bu yeni çevrimiçi çağda, erişimimizi genişletebildik ve hem Türkiye'nin diğer şehirlerinden ve hem de dünyanın her yerinden katılımcıya hizmet verebildik. 

 

YogaŞala, stüdyo duvarlarının dışında da çeşitli yoga hizmetleri sunuyor. Yoga hedeflerini ve ihtiyaçlarını karşılamak için oteller ve kurumsal organizasyonlarla işbirliği yapmaktan keyif alıyoruz. Türkiye genelinde seçkin oteller, yogayı değerli müşterilerine ulaştırmak için bizim güvenilirliğimize ve uzmanlığımıza güveniyor. Kurumsal tarafta, ortaklarımızın yogayı çalışma kültürlerine dahil etmelerini izlerken uzun vadeli ilişkiler geliştiriyoruz. Yaz aylarında mahalle parklarımızda yogayı herkes için erişilebilir kılmak için yerel belediyelerle işbirliği yaparak topluluklarımızı da destekliyoruz.  

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala