E-Bülten Üyeliği
Atölyeler

Mehrunnisa Dilek Ekşi Bilgin ve Gül Emel Saçbağlı ile Hipotalamus ile Beden Dilini Anlamak!

XKAPAT
3 Kasım, 2019 //12:00-15:00
YogaŞala Bağdat Caddesi

Hipotalamus, sinir sistemi, hormon sistemi, bağışıklık sistemi arasında köprü görevi gören, nefesin de etkilediği orta beyindeki çok özel bir bölge. Duygusal durumları motor ve beden hareket sistemine ileten merkez.

 

Beyindeki bu bölgenin faaliyetleri müzikal bir ritim içinde çalışır, günlük, aylık ve yıllık döngüleri kontrol eder. Örneğin gece olduktan sonra uykumuzu getiren bazı hormonları salgılatarak uykuya bedeni hazırlar. Stres hormonlarını dengeler, sinir sistemi ile doğrudan bağlantılıdır.

 

Hipotalamus uyarıldığında beyindeki hipofiz bezi etkilenir, hipofiz bezi etkilendiğinde epifiz bezi ve tüm hormon sistemi de etkilenir, parasempatik sinir sistemi gevşeme yaratır. Böylece, kelimeler ötesinde içten gelen bir mutluluk halinin yaşanmasına fırsat sunar.

 

Atölyede ilk 45 dakika hipotalamus ve bağlantılı sistemleri üzerine anlatım olacak, geri kalan sürede kriya ve meditasyonlarla beyindeki bu önemli bölgenin aktivasyonu üzerinde çalışılacak.

 

 

YER: YogaŞala - Bağdat Caddesi

 

TARİH : 3 Kasım, 2019

 

SAAT : 12:00-15:00

 

ÜCRET: 150 TL

*** Üniversite öğrencilerine %40 indirim uygulanacaktır.

 

  • Her seviyeden Yoga uygulayıcıları için uygundur.

 

  • Atölyenin gerçekleşmesi için 26 Ekim 2019’a kadar minimum 5 kişinin kayıt yaptırması gereklidir

 

Atölye için sadece nakit ödeme alınabilmektedir. Tarafınızca yapılan iptallerde ücret iadesi mümkün değildir

 

 

Mehrunnisa Dilek Ekşi Bilgin

Uluslararası KRI (Kundalini Research Institue - New Mexico) sertifikalı uzman, on yıla yakındır Kundalini Yoga çalışmaları vermektedir. Özellikle Kundalini Yoganın mantra ve ses üzerindeki kadim öğretisine derinlikli olarak seanslarında yer vermeye özen göstermektedir. Ayrıca, Yoga Alliance onaylı 150 Saatlik Yoga Anatomi Programını tamamladı.

İç Organ Chi Masaj -Chi Nei Tsang- 1. Modülü ve Uygulamalı Kinesioloji’nin alt modüllerinden (Injury Recall Technique) Nisan 2019 programlarına katıldı. David Berceli’nin ‘Travma Boşaltma Tekniği’ 1. Modülünü Mart 2109’da tamamladı. 

 

 

Gül Emel Saçbağlı

2009 yılında Kundalini Yoga ve Meditasyonu ile tanıştı. Deneyimlediği iç dünyasına ve gerçek doğasına yönelmenin getirdiği tarifsiz mutluluk anları yogaya olan tutkusunu artırdı.
2011’de Uluslararası Kundalini Yoga Uzmanlaşma Sertifikasını Fransa Alpleri’ndeki KRI - Amrit Nam Sarovar International'dan aldı. 2012’de Hamburg’ta White Tantric Yoga Atölyesine katıldı.

2014’te Health Coach olarak, New York merkezli dünyanın önde gelen beslenme okulu Institute for Integrative Nutrition’ın Health Coach Training Programını tamamlayarak sertifikasını aldı.  

Mart 2019’da Devrim Akkaya ile 30 Saatlik Yin Yoga Uzmanlaşma Programını tamamladı.

 

 

 

 

 

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala