E-Bülten Üyeliği
Uzmanlarımız

Nil Sözer

XKAPAT
Nil Sözer

“Yoga chitta vritti nirodha” (*Patanjali’s Sutra 1.2)


Mühendislik eğitimi alan Nil, Yoga ile 2007 senesinde spor salonunda tanıştı. Önceleri kaslarının hiç çalışmadığı kadar çok ve farklı şekilde çalıştığını farkettiği Yoga pratiğinin, hayatının vazgeçilmezi olduğunu farkedince egzersizini derinleştirmek için çeşitli Yoga stüdyoları ile birlikte şimdi “Yoga evim” dediği YogaŞala’da seanslara katılmaya başladı. 2011 Ocak ayında, beden, zihin ve ruhuna Yoga’nın kattığı farkındalıkları aktarma yolunda ilk adımı atarak YogaŞala’da Alexis Gulliver ile Yoga Alliance (200 saatlik) Vinyasa Uzmanlaşma Programı’nı tamamladı. Yaratıcılığından etkilendiği ve çok zevk aldığı Vinyasa Yoga uzmanlığı yolunda 2013 yılında YogaŞala'da  Hart Lazer (100 saatlik) "Güvenli Yoga" programını bitirdi.2015 yılında Chris Chavez (30 saatlik) ile İleri Seviye Vinyasa Uzmanlık Programlarını alarak ilerlemeye devam etti. Tüm Yang Yoga serilerini deneyimlerken eksikliğini hissettiği dokular üzerine çalışmayı sağlayan Yin Yoga üzerine yoğunlaştı ve 2011 yılında Sarah Powers’ın (50 saatlik), 2014 yılında Berivan Aslan Sungur’un (30 saatlik) Yin Yoga Uzmanlık Programlarını tamamladı. Banu Çadırcı ile Yoga Anatomisi çalıştı. Ürün Kurtiç ile 2013 yılında Hindistan’a gitti. Yoga’nın hamilelik döneminde stresten uzak olmada ve doğumda yarattığı mucizeleri öğrenince 2011 yılında yine YogaŞala'da  Dr. Neslihan İskit ile Hamilelik Yogası Uzmanlığı programına katıldı.


Bu uzmanlar dışında, Petros Haffenrichter, Chuck Miller, Cyndi Lee, Yogeswari, Sienna Sherman, Seane Corn ve Konstantinos Charantiniotis’un atölye çalışmalarına, Desiree Rumbaugh ve Andrew Rivin’in Yoga İnzivasına katıldı.


Hayattaki sorularına cevap olarak gördüğü Yoga’yı, halen ilk günkü hevesle birbirinden değerli uzmanlarla, hiç bitmeyeceğini düşündüğü öğrenmeye ve öğretmeye devam etmektedir.

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala