E-Bülten Üyeliği
Stiller

Online & Stüdyo Postnatal Yoga

XKAPAT
Online & Stüdyo Postnatal Yoga

Annelik; teslimiyet, şükran, güçler dengesi, hatalar, şefkat, koşulsuz sevgi, suçluluk, sabır ve sonra biraz daha sabır üzerine sayısız deneyimle dolu bir süreçtir.

 

Postnatal Yoganın faydaları:

 

  1. Hamilelik dönemi kadını anneliğe hazırlayan;  özbenliği ile ilişkili karın bölgesindeki bağını az da olsa  kaybettiği bir dönem olabilir.. Kadın adeta kendi benliğini tamamıyla içinde büyüyen bebeğine ödünç verir.. Doğum sonrası yoga; kadının karnını ve böylelikle kendi benliğini yeniden keşfettiği bir pratik yapmasına olanak sağlar. Karın bölgesi esnekliğini koruyarak güçlenir. 
  2. Pelvis bölgesinin toparlanmasına yönelik pozlar; iyileşme sürecini hızlandırır. Pelvisin güçlü ve esnek kalmasına yardımcı olur. 
  3. Düzenli yoga pratiği; annelerin ortak sıkıntıları olan bel, omuz, boyun ve sırt ağrılarının giderilmesinde etkili olur. 
  4. Nefes ve meditasyon çalışmaları;  uykusuzluk, kronik yorgunluk, endişe benzeri sorunları olan anneleri rahatlatır. 

 

Postnatal Yoagaya ne zaman başlayabilirsiniz?                                 

 

Özel bir durum olmadığı taktirde ve doktorunuza danışarak vajinal doğumdan 6 hafta; sezaryen doğumdan da 8 hafta sonra yogaya başlayabilirsiniz. Eğer doğum öncesi düzenli yoga pratiğiniz varsa ve kendinizi hazır hissederseniz; yine doktorunuzun onayını alarak daha erken de yogaya başlayabilirsiniz. 


Düzenli yoga pratiği anneliğin dalgalı sularında iç dengenizi bulmak üzere sizi destekler. Kendinizle arkadaş olarak; gücünüzün farkına varmaya başlarsınız. Bu farkındalık önce katılımcıları sonra da etrafındakileri aydınlatır

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala