E-Bülten Üyeliği
Uzmanlarımız

Sine Özsoy

XKAPAT
Sine Özsoy

Sine yoga’ya 26 yıl önce Londra’da basladi. İlkinde zaman zaman stress atmak icin gittigi yoga derslerine  Iyengar yoga ile tanıştıktan sonra tutkuyla devam etti. Londra’da Iyengar Yoga enstitüsünde Glenys Shephard’s ile 10 yil calisti.

Sine, beden, zihin ve ruhun barışmasını amaçlayan yoganın kendisini daha sakin ve dingin yaptığını fark ederek Guruji Iyengar’ın yoganin ilk 12 yılının başlangıç yılları olarak ifade etmesinin alçak gönüllülüğüne kapıldı ve öğrendiklerinin birazını da olsa etrafına aktarmak istediğinden yogaya başlamasından neredeyse 10 yıl sonra Iyengar yoga eğitmeni olmaya karar verdi.

Sine Iyengar yoga hocası olmak için kıdemli eğitmenlerden Sheila Haswell‘ ve Jayne Orton‘ın rehberliğinde çalıştı. Sine hala hazırda, düzenli olarak Iyengar yoganin en yüksek mertebeli hocalarından Jawahar Bangera, Ros Bell, Joan White, Zubin Zartoshtimenesh, Gulnaaz Dashti, Stéphane Lalo  gibi eğitmenlerle de çalışıyor. Hindistan’da Rajiv ve Swati Chanchani ile çalışmalara katıldığı gibi, medikal derslerde asistan olarak yer aldı. Aralık 2015 de Geeta Iyengar’ın 71. Doğum günü için Pune’de yoğun bir Asana/ Pranayama/ Dhayana çalışması için Yoganususanam’da yer aldı. Sine, Iyengar yoga’dan yaş ve cinsiyet farkı olmadan herkesin yararlanabileceğini söylüyor..

Sine ayrıca European Institute of Vedic Studiesde Ayurveda şifa yöntemleri ve farmakoloji sertifikasına sahip. 

Sine hala hazırda İngiltere’deki Iyengar yoga derneğine (IYA UK) bağlıdır ve Intermediate Junior 3 sertifikası ile yoga therapi de yapabiliyor. 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala