E-Bülten Üyeliği
Atölyeler
Yogaşala Reiki & Meditasyon ve Yin Yoga Kampı

Yogaşala Reiki & Meditasyon ve Yin Yoga Kampı

Reiki, Yin yoga ve meditasyon pratiğinde derinleşmek ve Lebriz & Beyza ile beraber bir molaya varmısın?
3-5 Aralık, 2021
Meltem Fakabasmaz ile Un-Block and Manifest / Blokajlarını Aç, Hayallerini Gerçekleştir

Meltem Fakabasmaz ile Un-Block and Manifest / Blokajlarını Aç, Hayallerini Gerçekleştir

Enerji merkezlerindeki blokajları açarak, Hayallerini Gerçekleştir.
5 Aralık, 2021
Deniz Soyarslan ile Skinner Releasing Teknik 1-5

Deniz Soyarslan ile Skinner Releasing Teknik 1-5

Skinner Releasing Teknik tüm benlikteki gerginliğin serbest bırakılması yoluyla, doğal hizalanmamızı yeniden keşfedebilmemiz, gücümüzü ve esnekliğimizi artırabilmemiz, özgünlük, yaratıcılık ve kendiliğindenliği uyandırabilmemiz için bize yol gösterir.
8-12 Aralık, 2021
Laruga Glaser in Istanbul

Laruga Glaser in Istanbul

YogaŞala is proud to host Laruga Glaser in Istanbul! This comprehensive five day program includes Mysore sessions, workshops and a Primary Led class. Don’t miss this unique opportunity to advance your Ashtanga practice!
10-14 December, 2021

"Modern Zamanlarda Yaşayan Bir Keşiş" Swami Keshava

Bu ücretsiz etkinlikte "Çağdaş Keşiş" konuğumuz bizlerle hayatın amacı ve özüyle ilgili önemli anlayışlar paylaşacak. Kaotik dünyamızda mutluluğu nasıl bulabileceğimiz, Karma’nın ne olduğu, Yoga’nın ne olduğu ve daha pek çok şey üzerinde konuşacağız.
10 Aralık, 2021
Finding the Link between Breath and Movement: A Conscious Breathing with Eric Powell

Finding the Link between Breath and Movement: A Conscious Breathing with Eric Powell

In this workshop, we will explore the effects of focused breathing on the body and mind as expressed in some common yoga postures and pranayama. This is the second in a series of lessons exploring Yoga as Meditation.
December 12th, 2021
Seda Erkman ile Kişisel Bütünlüğüne Yolculuk Programı

Seda Erkman ile Kişisel Bütünlüğüne Yolculuk Programı

Bu atölyeler, Gestalt yaklaşımı temel alarak hazırlanmış farkındalık çalışmalarıdır. Kişinin kendi gölgeleriyle ve kör noktalarıyla buluşmasına yardımcı olan ve bu buluşmayla geçmişte, veya kendi dışında bırakmış olduğu parçalarını tanımasına va tekrardan kendisine katmasına alan açan içsel çalışmalar ve bu çalışmaları destekleyici ve bedende deneyimlememizi sağlayan yoga asana pratik çalışmalarından oluşmaktadırlar.
18 – 26 Aralık, 2021
Uma F. Unat ile Yoga Nidra - Derin Gevşeme Atölyesi 2021

Uma F. Unat ile Yoga Nidra - Derin Gevşeme Atölyesi 2021

Yoga Nidra, dilimizde derin gevşeme ya da yogik uyku olarak tarif bulur. Amaç, uykuyla elde edilemeyen bir dinlenme, bedenen, zihnen, ruhen rahatlama sağlamaktır. Bilinçli olarak derinlemesine gevşemek öğrenilir.
26 Aralık, 2021
Demet Yoruç ve Övül Büyükberber ile 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı 2022

Demet Yoruç ve Övül Büyükberber ile 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı 2022

Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinin temellerini tanımanız, bir yaşam anlayışı olarak Yoga’yı içselleştirme yolunda ilerlemeniz için tasarlanmış bu programla dilerseniz kendi pratiğinizi derinleştirecek, dilerseniz uzmanlaşma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.
5 Şubat-15 Mayıs, 2022

Sine Özsoy ile Sonbahar Ayurvedik Arınma Çemberi

XKAPAT

Sine Ozsoy ile Sonbahar Ayurvedik Arınma Çemberi

 

 

Ayurvedik Arınma Çemberi Tanıtım Toplantısı 

 

14 Ekim,2021 saat : 20:00 (YogaŞala Instagram hesabından canlı yayın )

 

 

Ayurvedaya göre beden ve zihinde Rasayana (canlanma- yenilenme) olabilmesi için mevsim dönüşlerinde arınma dönemlerine ihtiyaç vardır.  Bu dönemde bizim de kendimizi daha dengede ve sağlıklı hissetmek için, aynı evimizde yaptığımız gibi bahar temizliğine; taşıdığımız gereksiz bedensel, ruhsal ve duygusal yüklerden (toksinler) arınmaya ihtiyacımız vardır. Bağışıklık sistemini destekleyen bu arınma kış aylarının sağlıklı geçmesini sağlar.

 

24 Ekim - 7 Kasım tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Ayurvedik Güz Arınması’nda,  birbirimizi desteklediğimiz bir çember oluşturarak; kendimizi bedensel, zihinsel ve duygusal olarak kış dönemine hazırlayacağız. Hep birlikte dengeyi yaratmak, rahat ve huzurlu bir kış geçirmek için kendimize verdiğimiz en güzel hediye olacak!

 

Arınma dönemi sırasında sirkadyen ritme uygun olacak şekilde günlük rutinleri oluşturmak üzere her sabah güne 7:00'de meditasyon ve yoga yaparak başlayacağız.

 

 

Detoks programımız sırasında:

 

Katılımcıların dosha durumları tespit edilecek ve detoks boyunca ona uygun beslenme önerileri ve tarifleri ile desteklenecektir.

 

Arınma başında tüm ihtiyaçlar için bir alışveriş listesi verilecektir.

 

Detoks süresini keyifli geçirmek ve  yoksunluk hissetmemek için kolay ve lezzetli yemek tarifleri ile destekleneceksiniz.

 

Zamanla kendi ürettiğiniz yemeklerin nefasetine ve kendi yaratıcılığınıza şaşıracaksınız. Çünkü hep böyle oluyor...

 

Her dosha-beden tipi için arınmaya yardımcı olacak ayurvedik günlük ve mevsimlik rutinler tanımlanacaktır (Dinacharya ve Rutacharya)

 

Arınmanın önemli bir parçası olarak dijital detoks ve eşya detoksu önerileri de verilecektir.

 

Program ZOOM üzerinden ONLINE olarak gerçekleşecektir.

 

 

TARİH : 24 Ekim-7 Kasım, 2021

 

ÜCRET :650 TL

 

**** Kayıt için stüdyolarımızı arayabilir veya info@yogasala.com adresine mail gönderebilirsiniz.

 

İptallerde ücret iadesi mümkün değildir.

 

 

 

Sine Özsoy:

 

Sine yoga’ya 26 yıl önce Londra’da basladi. İlkinde zaman zaman stress atmak icin gittigi yoga derslerine  Iyengar yoga ile tanıştıktan sonra tutkuyla devam etti. Londra’da Iyengar Yoga enstitüsünde Glenys Shephard’s ile 10 yil calisti.

Sine, beden, zihin ve ruhun barışmasını amaçlayan yoganın kendisini daha sakin ve dingin yaptığını fark ederek Guruji Iyengar’ın yoganin ilk 12 yılının başlangıç yılları olarak ifade etmesinin alçak gönüllülüğüne kapıldı ve öğrendiklerinin birazını da olsa etrafına aktarmak istediğinden yogaya başlamasından neredeyse 10 yıl sonra Iyengar yoga eğitmeni olmaya karar verdi.

Sine Iyengar yoga hocası olmak için kıdemli eğitmenlerden Sheila Haswell‘ ve Jayne Orton‘ın rehberliğinde çalıştı. Sine hala hazırda, düzenli olarak Iyengar yoganin en yüksek mertebeli hocalarından Jawahar Bangera, Ros Bell, Joan White, Zubin Zartoshtimenesh, Gulnaaz Dashti, Stéphane Lalo  gibi eğitmenlerle de çalışıyor. Hindistan’da Rajiv ve Swati Chanchani ile çalışmalara katıldığı gibi, medikal derslerde asistan olarak yer aldı. Aralık 2015 de Geeta Iyengar’ın 71. Doğum günü için Pune’de yoğun bir Asana/ Pranayama/ Dhayana çalışması için Yoganususanam’da yer aldı. Sine, Iyengar yoga’dan yaş ve cinsiyet farkı olmadan herkesin yararlanabileceğini söylüyor..

Sine ayrıca European Institute of Vedic Studies‘de Ayurveda şifa yöntemleri ve farmakoloji sertifikasına sahip. 

Sine hala hazırda İngiltere’deki Iyengar yoga derneğine (IYA UK) bağlıdır ve Intermediate Junior 3 sertifikası ile yoga therapi de yapabiliyor. 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala