E-Bülten Üyeliği
Atölyeler
Ashtanga Yoga & Beyond Mysore Sessions and Ayurveda Workshops with Carrie Sobeck

Ashtanga Yoga & Beyond Mysore Sessions and Ayurveda Workshops with Carrie Sobeck

Carrie believes the physical can only take us so far and puts a great emphasis on tuning into the subtle energy within postures. She encourages students to practice with focus and enthusiasm while maintaining proper breath. Her teaching is based out of a daily curiosity for the practice herself.
July 1st – July 13th, 2024
Deniz Yılmaz ile Yogaya Adım Adım - Yoga 101

Deniz Yılmaz ile Yogaya Adım Adım - Yoga 101

Daha önce hiç yoga yapmamış olanlar, ara vermiş olanlar veya yeniden başlamak isteyen herkes için uygun olan bu kursa katılarak, içsel huzuru ve bedensel esnekliği keşfetmeye hazır olun! Hayatınızı dönüştürmek için ilk adımı atın ve bize katılın.
6,13,20,27 Temmuz, 2024
Zeynep Canbolat Daşçıkaran ile Bütünsel Görme İyileştirmesi  Atölyesi

Zeynep Canbolat Daşçıkaran ile Bütünsel Görme İyileştirmesi Atölyesi

Bu atölyede, görme gücünü eşitlerken, farklı mesafelere yeniden odaklanmayı, yakın ve uzak görme dengesini sağlamayı öğreneceğiz.
6 Temmuz, 2024
Helin Kutlan ile Yogaya Başlangıç Kursu - Yoga 101

Helin Kutlan ile Yogaya Başlangıç Kursu - Yoga 101

Bu program temel yoga asanalarını bol tekrarla kendi bedenimize en uygun şekilde adapte ederek uygulamayı öğrenirken asana pratiğini uygulama ilkelerini de inceleyeceğiz.
7,14,21,28 Temmuz, 2024
The Healing Power of CranioSacral Therapy with  Adriana Keniz

The Healing Power of CranioSacral Therapy with Adriana Keniz

Discover the healing power of CranioSacral Therapy, and experience it as both a client and a therapist.
7th July, 2024
Eric Powell in Istanbul!!!

Eric Powell in Istanbul!!!

Join Eric in a comprehensive 2 week program in Istanbul which will include regular studio sessions, workshops and Art of Assist Program
August 30th – September 13th, 2024
Atma Kriya Yoga with Yara Ulcay 2024

Atma Kriya Yoga with Yara Ulcay 2024

The inner journey starts when we realize that what fulfils our inner call and bring permanent bliss is not in any particular place, but within us. Reconnecting with our essence is the ultimate journey in life.
21&22 September, 2024
Lebriz Dedeoğlu ile 50 saatlik Yoga Alliance onaylı Restoratif Yoga Eğitimi

Lebriz Dedeoğlu ile 50 saatlik Yoga Alliance onaylı Restoratif Yoga Eğitimi

Bu program yoga uzmanı olsun olmasın Yoganın terapötik yönünü ve yoga fizyolojisini öğrenip pratiğine katmak isteyen beden ile çalışan herkese açıktır.
28 Eylül - 13 Ekim, 2024
Zeynep 1. ile  YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı

Zeynep 1. ile YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı

Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinin temellerini tanımanız, bir yaşam anlayışı olarak Yoga’yı içselleştirme yolunda ilerlemeniz için tasarlanmış bu programla dilerseniz kendi pratiğinizi derinleştirecek, dilerseniz uzmanlaşma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.
26 Ekim, 2024-23 Mart, 2025
Gita – The Divine Song with Yara Ulcay  2024

Gita – The Divine Song with Yara Ulcay 2024

The inner journey starts when we realize that what fulfils our inner call and bring permanent bliss is not in any place around, but inside us. Reconnecting with our essence is the ultimate journey in life.
6th October, 2024
Lebriz Dedeoğlu ile YogaŞala 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 2024

Lebriz Dedeoğlu ile YogaŞala 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 2024

Yin Yoga ile yoğrulmak, temellerini öğrenmek ve bu uygulamayı içselleştirmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak isteyenler herkes için uygundur.
23 Kasım, 2024 - 27 Nisan, 2025

Travma Duyarlı Somatik Uygulamalar- Masterclass

XKAPAT
17 Aralık, 2023 //13:00-15:00
YogaŞala Nişantaşı

Nesteren ve Müge ile Travma Duyarlı Somatik Uygulamalar- Masterclass

 

 

'Travma başınıza gelenler değil, başınıza gelenler sonucunda içinizde yaşananlardır. Travma sizi daha az esnek, daha katı, hislerine daha kapalı ve daha fazla korumacı hale getiren yara izidir.’

Gabor Mate

 

 

 

Hayatımız boyunca zorlandığımız, bizde izler bırakacak pek çok olay yaşarız, ancak yaşadığımız her olay bizde travma sayılacak izler bırakmaz.

 

İnsanın şartlar ve durumlar ne olursa olsun içinde barındırdığı hayata sıçrama ve varlığını sürdürme kapasitesi ve dayanıklılığı muazzamdır.

 

Sistemimiz, kendi başa çıkma yöntemlerini geliştirir, kaynaklarını bulur ve biz fark etmesek bile dayanıklılığımızı güçlendirir.

 

Bu master class serisi, bedenimiz ile duygulanımlarımız, hislerimiz üzerinden daha samimi ve içten bir ilişkinin mümkün olduğunu hatırlamamız için hazırlandı. İçimiz ile ilişkimizi derinleştirerek, dışımızdaki hayat ile de daha esnek, yumuşak, hissetmeye daha açık ve cesur bir ilişki kurabilmenin yollarını araştıracağız.

 

Serinin temalarını özenle seçtik. Bugün hepimizin yaşama kalitesini farklı seviyelerde olumsuz etkileyen, zorlaştıran, tam ve bütün hissetmemizin, bütünlük halinden üretip, yaşayıp, ilişkilenmemizin önüne geçen konulara odaklandık.

 

Çalışmalar somatik deneyimleme egzersizleri, travma duyarlı yoga ve hareket uygulamaları, mindfulness ve öz-şefkat meditasyonları, mantra-mudra ve enerji çalışmaları da içeren yöntemlerden besleniyor. Kişisel keşfe, kendi kaynaklarınız ve otantik desteklerinizi bulmaya ve fark etmeye özendirileceksiniz.

 

Böylelikle gündelik hayatımızda tetikleyici olay, söz, davranışlar karşısında dengemize daha hızlı dönebilme kapasitemizi geliştirirken, deneyimlerimizi sağlıklı bir şekilde kapsayabilir ve kaynaklarımızı ihtiyaç duyduğumuz her an kullanabilir hale geleceğiz.

 

 

Konular

  1. Kaygı – Endişe / Şimdi ve Burada
  2. Yorgunluk – Tükenmişlik / Eforsuz Tavır

 

 

 

Not:

Bu çalışmalar serisi 2024 yılında açacağımız, detayları önümüzdeki aylarda açıklanacak yoga uzmanlarına yönelik Travma Duyarlı Mentorluk Programının saatlerine dahil edilecektir.

 

 

 

YER: YogaŞala Nişantaşı & ONLINE

 

TARİH : 26 Kasım & 17 Aralık, 2023

 

SAAT: 13:00-15:00

 

ÜCRET : 700 TL (tek gün)

 

 

Çalışmalar her seviye katılımcı için uygundur.

 

Tarafınızdan yapılacak iptallerde ücret iadesi imkanı bulunmamaktadır

 

 

 

Nesteren Akçay :

 

Yoga ve Meditasyon Eğitmeni (E-RYT 500), Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı (SEP)

2011 yılından beri Vinyasa ve Hatha yoga öğretiyorum. 2013’de Hart Lazer ile tanışarak yogada terapötik uygulamalar konusuna yöneldim. Bu yolculuk travma çalışmalarına ve 3 yıl süren Somatik Deneyimleme Uygulayıcılığı eğitimine doğru aktı. Sinir Sistemi düzenleme, travma duyarlı hareket, Mindfulness ve Öz-Şefkat temelli meditasyon ve somatik terapi uygulamaları içeren çalışmalar sunuyorum. İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans mezunuyum.

2014 yılında Türkiye’nin ilk online yoga video platformu olan YogaUni.com’u hayata geçirdim. Bu platform üzerinde yüzlerce yoga videosu ile pek çok yogasevere ulaştım, 200 saatlik Yogada Uzmanlaşma Eğitimleri ve Mentorluk Programı öğrettim. Travma odaklı çalışmalar kapsamında Müge Ece ile Yoga Uzmanları için Terapötik Çözümler Eğitimi, somatik farkındalık ve hareket temalı Kendinle Buluş Atölye serileri verdim.

Nesteren Akçay ile YogaUni Podcast programı ile alanında yetkin kişiler ile sohbetler yaptım ve eskisi kadar düzenli olmasa da bu programı yapmaya devam ediyorum.

Halen yoga, meditasyon, somatik deneyimleme seansları ve travma duyarlı hareket çalışmaları sunmaya devam ediyor, Somatik Deneyimleme Türkiye Eğitimlerinde asistanlık yapıyorum ve Somatik Deneyimleme afet destek ekibinde gönüllü çalışmalarda yer alıyorum.

2023-2024 döneminde ilk yoga evim olan ve uzun yıllar yoga dersleri de verdiğim Yogaşala’ya Travma Duyarlı Somatik Uygulamalar ve onu takip edecek Mentorluk Programını sunmak üzere dönmenin mutluluğunu yaşıyorum.

 

 

 

Müge Ece Altınok :

 

Hatha Yoga ve Travma Duyarlı Yoga Eğitmeni (E-RYT 500), Sistemik Konstelasyon Kolaylaştırıcısı

2012 yılından bu yana Hatha ve Vinyasa temelli grup dersleri ve birebir dersler veriyorum. İlk yoga öğrendiğim ve öğretmeye başladığım Yogaşala’da 2018 ve 2019 yıllarında Yara Ulcay ile birlikte 200 saatlik YA onaylı Yogada Uzmanlaşma Eğitimleri, 2018-2021 yılları arasında Mentorluk programları ve Lebriz Dedeoğlu ile Mindfulness Temelli Yin & Yang Atölyeleri verdim.

Uzun yıllar içinde hocam Hart Lazer ile tamamladığım 500 saati aşkın eğitimler ve atölyeler sonrasında odağımı yogada terapötik çalışmalara ve meditasyona yönelttim. Yine aynı dönemde yoğun bir şekilde aile konstelasyonu ve travma konusunda çalışmalarıma devam ettim. Şeyla Sonsino ile Sistemik Konstelasyon (3 yıl), Godfrey Devereux ile Travma Duyarlı Yoga (100 saat), Dr.Bessel Van Der Kolk ile How The Body Keeps The Score, Dr. Elif Altuğ ile Mindfulness ve Bağımlılık eğitimlerini aldım. 2020-2022 yılları arasında Nesteren Akçay ile www.yogauni.com platformunda Yoga Uzmanları için Terapötik Çözümler Eğitimlerini; somatik farkındalık ve hareket temalı ‘Kendinle Buluş’ Atölye serilerini verdim.

Halen farklı ekollerden gelen tekniklerin; nefes uygulamaları, terapötik çalışmalar, asana ve meditasyonun kişisel ihtiyaçlara göre harmanlandığı birebir dersler ve Sistemik Konstelasyon seansları veriyorum.

 

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala