E-Bülten Üyeliği
Atölyeler

Uma ile Herkes İçin Meditasyon

XKAPAT
07 Nisan, 2019 //10:00-13:00
YogaŞala Nişantaşı

Bu atölye herkes için tasarlandı.Meditasyon bana göre değil, zihnim hiç susmuyor,” ya da “Dağlara çekilmek lazım, her şeyden uzakta, bir mağarada ancak sakinleşip oturabilirdim,” “Onu ancak ileri üniversiteliyogiler yapabilir, ne haddime,” gibi bahaneleri çürütmek, kendimizle yüzleşmek, kendimizi tanımak belki de en önemli gereksinimimiz. Hakikaten meditasyon yoluyla, “kendi”miz sandığımız kimlikten sıyrılıp öz benliğimizi tanımaya ve bu yolla dünyayı, insanları anlamaya başlarız.

 

En önemlisi her kişiye göre mutlaka belli bir meditasyon yöntemi var. İşte bu çalışmada, farklı teknikleri deneyimleyerek kendinize en uygun olanı bulabileceksiniz. Öte yandan, meditasyonda deneyiminiz arttıkça farklı teknikleri de rahatça uygulamaya başlarsınız.

 

Bu bir alıştırma meselesidir. Aynı kaslarımızı geliştirmek gibi, zihnimizi de geliştiririz, çalıştıkça, alıştıkça, konsantrasyonumuz yükselir, farkındalığımız artar, meditasyon süreleri uzar.

 

Neden meditasyon? Neden herkes meditasyon yapmalı? Stresle baş etme, rahatlama, konsantrasyon gücünün artması, okumanın kolaylaşması, kaygılarda azalma, iç huzurda artış, uyku kalitesinin artması ve sağlıklı uyku, daha net ve doğru düşünme kabiliyeti kazanma, ilişkilerde şeffaflık, olumsuz düşüncelerin azalması, iç dengeye kavuşma, ve bunun gibi sayısız kazanımlarla yaşam kalitesinde her anlamda artış için meditasyon yapmalı.

   uma f. unat

Ve bunu herkes yapabilir.

 

 

 

YER: YogaŞala - Nişantaşı

 

TARİH : 07 Nisan, 2019

 

SAAT : 10:00-13:00

 

ÜCRET: 190 TL (Üniversite öğrencilerine %20 indirim uygulanacaktır)

 

 

  • Her seviyeye açık.

 

  • Etkinliğin 2 saat öncesinden itibaren yemek, 1 saat öncesinden itibaren uyarıcı, uyutucu nitelikteki içecek kesilmelidir.

 

  • Aktivite lisanı Türkçe’dir.

 

  • Atölyenin yapılabilmesi için 29 Mart 2019 tarihine kadar minimum 8 kayıt gerekmektedir. Yeterli kayıt olmaması durumunda atölye iptal edilerek ücret iadesi yapılacaktır.

 

Atölye için sadece nakit ödeme alınabilmektedir. İptallerde ücret iadesi mümkün değildir.

 

 

Uma F. Unat :  Uma F. Unat

 

Uma, çocukluğuna dayanan yoga çalışmalarını Yeni Zelanda ve Hindistan’daki hocalarıyla 2004’te derinleştirmeye başladı. Uzmanlıklarının çoğunu Sivananda Aşramları’nda aldı ve farklı ustalardan başka alanlarda eğitimler almaya devam ediyor.

2006’da Sivananda Kutir- Sadhana Intensive kampıyla İleri Pranayama, Mantra, Mudra, Bandha, Meditasyon, Kundalini Teknikleri’nde ustalaştı. 1998’de başladığı meditasyon rutinini, dönemsel inzivalar takip etti. 2011’de, Kathmandu/Kopan’da iki ay boyunca Tibet geleneğinde meditasyon çalıştı. Yoganın yanında, Reiki Masterlığı ve ThetaHealing® Terapistliğini sürdürdükçe, enerji, zihin kontrolü, meditasyon teknikleri genişleyerek farklı perspektifler kazandı. Bunun gibi, yaşamına sinmiş olan asana deneyimlerinde de, Thai Terapi Masajı dahil olmak üzere, farklı yaklaşımlara kendini açtı. Bunların sonucunda Uma çok daha bütünsel ve esnek bir yoga anlayışına varmıştır.

Bu ışıkla verdiği seanslarında, asana, pranayama, gevşeme ve meditasyon vazgeçmediği öğeler olmuştur. Katılımcıların sınırlarını ve sınırsızlıklarını keşif ve idraklerini amaçlar.

www.umachonyi.com

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
YOGAŞALA
ANKARA
0312 466 33 20
Copyright (C) 2015 YogaŞala