E-Bülten Üyeliği
Atölyeler
Ürün Kurtiç ile Nefes Pratiklerinde Derinleşme Programı

Ürün Kurtiç ile Nefes Pratiklerinde Derinleşme Programı

3 Modül halinde gerçekleşecek bu program sadece Zoom üzerinden ONLINE olarak sunulacaktır.
3,10,17 Ekim, 2021
Chakras –The Hidden Treasures with Yara Ulcay 2021

Chakras –The Hidden Treasures with Yara Ulcay 2021

Considered doors of our consciousness, chakras are aspects related to our subtle body and deep aspects of our relation with our body and this world. This workshop will to bring awareness of chakras, and ways of activating and balancing.
22nd October, 2021
Sine Özsoy ile Sonbahar Ayurvedik Arınma Çemberi

Sine Özsoy ile Sonbahar Ayurvedik Arınma Çemberi

24 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Ayurvedik Güz Arınması’nda, birbirimizi desteklediğimiz bir çember oluşturarak; kendimizi bedensel, zihinsel ve duygusal olarak kış dönemine hazırlayacağız.
24 Ekim-7 Kasım, 2021
Beyza Yiğitcan ile Usui Reiki 1. Aşama - 2021

Beyza Yiğitcan ile Usui Reiki 1. Aşama - 2021

Şifa enerji keşfine ilk adımı atmak için tam zamanı, bu ruhsal öğretinin kapılarını aralamak için buluşalım.
15,16,17 Ekim, 2021
Sine Özsoy ile Menopoz Dönemini Ayurveda ve Yoga ile Yönetme Sanatı - 2021

Sine Özsoy ile Menopoz Dönemini Ayurveda ve Yoga ile Yönetme Sanatı - 2021

Bu atölyede Ayurvedik takviye ve yiyeceklerle bedeni, beyni ve zihni canlı tutacak pratikler ile yoganın kemik, kas ve ruh sağlığı üzerine etkilerini keşfe çıkacağız.
30 Ekim, 2021
Finding the Link between Breath and Movement: A Conscious Breathing with Eric Powell

Finding the Link between Breath and Movement: A Conscious Breathing with Eric Powell

In this workshop, we will explore the effects of focused breathing on the body and mind as expressed in some common yoga postures and pranayama. This is the second in a series of lessons exploring Yoga as Meditation.
December 12th, 2021
Serap Bora Yüksel ile Tutulmalar ve Bir Nefeslik Mola

Serap Bora Yüksel ile Tutulmalar ve Bir Nefeslik Mola

Tutulmalarla hayatımıza açılan ve kapanan sayfalarda kendimize şifalı dokunuşlar yapmak için buluşuyoruz.
20 Kasım,2021
Uma ile Meditasyonu Yaşamına Yerleştirmek

Uma ile Meditasyonu Yaşamına Yerleştirmek

Çoğumuz, ne kadar istediğimizi bilsek, ifade etsek de meditasyonu yaşantımızın doğal bir süreci haline getirmekte zorlanırız. Bu programla bunu aşmaya çalışacağız.
21 Kasım-19 Aralık, 2021
Lebriz Dedeoğlu ile YogaŞala 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (2021-2022) a

Lebriz Dedeoğlu ile YogaŞala 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (2021-2022) a

Bu Program Yin Yoga ile yoğrulmak, temellerini öğrenmek ve bu uygulamayı içselleştirmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak isteyenler herkes için uygundur.
27 Kasım, 2021 - 17 Nisan, 2022
Deniz Soyarslan ile Skinner Releasing Teknik 1-5

Deniz Soyarslan ile Skinner Releasing Teknik 1-5

Skinner Releasing Teknik tüm benlikteki gerginliğin serbest bırakılması yoluyla, doğal hizalanmamızı yeniden keşfedebilmemiz, gücümüzü ve esnekliğimizi artırabilmemiz, özgünlük, yaratıcılık ve kendiliğindenliği uyandırabilmemiz için bize yol gösterir.
8-12 Aralık, 2021

Uma ile Yoga Nidrada Uzmanlaşma Programı

XKAPAT
6,13,20,27 Mart, 2021 //11:00-13:00
YogaŞala Nişantaşı

Uma ile Yoga Nidrada Uzmanlaşma Programı

 

Derinden Gevşemeyi Anlamak ve Paylaşmak

 

 

 

Yoga nidra nedir, ne için yapılır?

 

Yoga Nidra, dilimizde derin gevşeme ya da yogik uyku olarak tarif bulur. Amaç, uykuyla elde edilemeyen bir dinlenmedir; bedenen, zihnen, ruhen rahatlama sağlamaktır. Bilinçli olarak derinlemesine gevşemek öğrenilir.

 

Aslında uyumak değil uyumadan dinlenmek söz konusuysa da, uyku problemi yaşayanlar için, kendi yatağında sesli kayıt dinleyerek uyumak amacıyla da kullanılabilir.

 

Bunlardan başka, özellikle belirtmek gerekir ki; salgın dönemine özel, artan her türlü rahatsızlıkta, geçiriyor olduğumuz değişimlere uyum sağlamakta, artan endişe ve strese, buna bağlı yükselen öfke ve umutsuzluk gibi durumlarda yararlanmak için, bozulan uyku düzenini sağlamak için bu değerli derin gevşeme çalışmasını öğrenmekte büyük fayda var. Kendi oluşturacağınız ses kaydını kullanarak kendi gevşemenizi uygulayabilecek, yakınlarınıza online ya da aynı mekanda gevşeme yaptırabileceksiniz.

 

Bu anlamda yoga nidra, pek çok ülkede hastane ve hapishane gibi yaşamanın güç olduğu koşullarda uzun yıllardır ve artan oranda uygulanmakta ve iyileştirici sonuçlar alınmaktadır.

 

Herkes yoga nidra yapabilir ve hepimizin az ya da çok buna gereksinimi vardır. Çocuklar, yaşlılar, özel durumu olanlar, öğrenciler... kısacası her yaştan, her meslekten ve her durumdaki insan içindir.

 

 

 

Yoga nidranın kökeni nedir?

 

Uygulamanın geçmişi, temel yoga pratiklerinde olduğu gibi tarih öncelerine uzanır; bu benzersiz çalışma tekniğini tantralardan keşfedip, çıkartarak günümüze ulaşmasını sağlayan Bihar School of Yoga’nın kurucusu Paramahamsa Swami Satyananda Saraswati olmuştur.

 

 

 

Bir yoga nidra seansı nasıldır?

 

Katılımcılar, olabilecek en rahat biçimde, gevşeme pozunda uzanarak, yalnızca yönlendirmeleri dinler. Hiç bir efor sarf edilmeyen bu pasif çalışma öncesinde, dolaşımın rahatlaması ve bedeni ısındırmak için hafif egzersizler yapılması önerilir.

 

Yönlendirmeleri yapan kişi sakin ve yumuşak bir tonda, katılımcıların rahat duyabileceği bir sesle, geleneksel yoga nidra metnini okur.

 

Bu metinler, geleneksel yoga nidra metinleridir. 

 

Ancak günümüzde pek çok versiyonları da bulunmakta.

 

Bir seans, amacına ve içeriğine bağlı olarak yaklaşık 10 dakikayla 45 dakika arasında sürmektedir.

 

 

 

Program neleri kapsıyor, nasıl ilerleyecek?

 

Uma öncelikle bilinmesi gereken bazı teorik bilgiler veriyor olacak. Bunlardan bazıları, çakra teorileri ve bilgisi, zihin frekansları,gerekli ortam hazırlığı, kullanılacak ses tonlamaları, bilinç durumları ve sembolleri, uyku ve rüyalar üzerinden çeşitli paylaşımlarda bulunacaktır. Ama en önemlisi uygulamalardır.

 

Bir ay boyunca her hafta gerçekleşecek 2 saatlik buluşmanın birer saatinde, yoga nidra yapılacak ve bunun üzerinden katılımcılarla deneyim paylaşımları yer alacaktır. Bundan başka ödevler verilecektir.

 

Program bitiminde, Nisan ayı süresince, belirlenecek zaman dilimlerinde katılımcılardan iki defa birer saat uygulama yaptırması ve iki defa da uygulamalara katılması beklenecektir. Bu tarih ve saatler katılımcı sayısına bağlı olarak belirlenecektir.

 

 

Yoga Nidra Programı- 16 Saat

 

YER: YogaŞala Nişantaşı & ONLINE

 

TARİH :  6, 13, 20, 27 Mart 2021

 

SAAT : 11:00-13:00

 

ÜCRET : 1250 TL 

 

Uygulama & Gözlemler Nisan ayında olup, katılımcı sayısına göre belirlenecektir.

 

 

Program her seviyeye açıktır.

 

İptallerde ücret iadesi mümkün değildir.

    

 

 

 

Uma F. Unat : Uma F. Unat

 

Çocukluğuna dayanan yoga çalışmalarını Yeni Zelanda ve Hindistan’daki hocalarıyla derinleştirerek 2004’te öğretmeye başladı, uzmanlığını Sivananda Aşramları’ndan ve farklı ustalardan başka alanlarda aldığı eğitimlerle oluşturdu.

2006’da Sivananda Kutir- Sadhana Intensive kampıyla İleri Pranayama, Mantra, Mudra, Bandha, Meditasyon, Kundalini Teknikleri’nde ustalaştı. Dönemsel meditasyon inzivalarını sürdürürken; 2011’de, Kopan Manastırı’nda iki ay boyunca Tibet geleneğinde meditasyon ve Budizm öğrendi.

Yoganın yanında, Reiki Masterlığı ve ThetaHealing® Terapistliğini sürdürürken, enerji, zihin kontrolü, meditasyon teknikleri genişleyerek farklı perspektifler kazandı. Bunun gibi, yaşamına sinmiş olan asana deneyimlerinde de, Thai Terapi Masajı dahil olmak üzere, farklı yaklaşımlara kendini açtı. Bunların sonucunda Uma çok daha bütünsel ve esnek bir yoga anlayışına varmıştır.

Bu ışıkla verdiği seanslarında, asana, pranayama, gevşeme ve meditasyon vazgeçmediği öğeler olmuştur. Katılımcıların sınırlarını ve sınırsızlıklarını keşif ve idraklerini amaçlar.

www.umafusun.blogspot.com

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala