E-Bülten Üyeliği
Yogada Uzmanlaşma

YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı 2020

XKAPAT
6 Kasım, 2020 //19:30-21:30
YogaŞala Etiler

 

“Yaşamda ve Eylemde Beceri Sanatı”

 

Yoga Alliance Onaylı YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı

 

 

 

MATY EZRATY’nin anısına

 demet&övül

 

Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinin temellerini tanımanız, bir yaşam anlayışı olarak Yoga’yı içselleştirme yolunda ilerlemeniz için tasarlanmış bu programla dilerseniz kendi pratiğinizi derinleştirecek, dilerseniz uzmanlaşma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.

 

Uzmanlaşma programı Demet Yoruç ve Övül Büyükberber tarafından verilecektir.

 

Meditasyon ve Pranayama bölümü Lebriz Dedeoğlu tarafından verilecektir.

 

Program Stüdyoya gelemeyen katılımcılar için ayrıca ONLINE olarak sunulacaktır.

 

200 Saatlik Uzmanlaşma Programı Yoga Alliance Onaylı dır ve Program sonunda tüm katılımcılara Program Tamamlama Belgesi verilecektir.

 

200 Saatlik Yoga Temel Uzmanlaşma Programı  ile yoganın temel konularını uzman seviyesinde öğrenebilecek, uygulayabilecek ve uygulatabilecek hale geleceksiniz. Bu konular: asana (duruşlar), anatomi,pranayama (nefes), felsefi öğretiler, meditasyon.

 

 

Asanalar (duruşlar): Hizalanma ilkeleri, riskler, yararlar, hazırlık duruşları, dengeleyici pozlar, varyasyonlar, modifikasyonlar ve tüm bunlar için yardımcı malzemenin kullanımı. Kursun bu bölümü temel duruş gruplarından oluşmaktadır.  Güneşe selam, Ayakta duruşlar, Geri eğilmeler, Öne katlanmalar, Burgular, Kol dengeleri, Ters duruşlar ve Kalça açıcılar.

 

Yoga Anatomi: İnsan vücudu üzerine, duruş ve hareketlerin anlamlı, güvenli ve etkili biçimde yapılması için anatominin, kas ve iskelet sisteminin temel olarak öğretilmesi.  

 

Dokunuşlar ve Düzeltmeler: Ne zaman ve nasıl olmalı. Burada başka bedenler üzerinde  doğru şekilde nasıl düzeltmeler yapılacağı, o duruşta nasıl derinleşebileceği pratikler üzerinden aktarılacaktır.

 

Yoga Seansında Duruşların Sıralanması: Asanaların hangi temel ilke ve tekniklerle sıralanması gerektiğinin anlatılması. Değişik seviyelerdeki katılımcıları, farklı niyetleri, değişen iklimleri, farklı stilleri ve daha birçok değişkeni göz önüne alarak yoga seansını yönetebilecek seviyeye gelmek. Ayrıca süre, tempo, hız değişimleri ve canlılığın farklı seviyelerdeki uygulamalarda nasıl olması gerektiği işlenecektir.

 

Yoga seansı yönetme de beceri kazanma: Seans nasıl yönetilir birebir çalışmalardan gruplara doğru becerilerin geliştirilmesi, ses tonu, vücut dili ve seçilecek kelimelerin doğruluğu.
Yoga Tarihi ve Felsefesi:  Bhagavad Gita, Patanjalinin Yoga Sutraları, Hatha Yoga Pradipika ve çağdaş yoga uzmanlarının öğretilerine ve yoga felsefesine genel bakış.

 

  
Pranayama: Nefes tekniklerinde uzmanlaşma. Her seviyede nefes teknikleri: Ujjayi, Kapalabhati, Bastrika, Sitali, Anuloma Viloma ve Nadi Shodhana.

 


Dhyana-Meditasyon Pratikleri: Geleneksel yoga üstatları için meditasyon nedir? Çeşitli meditasyon teknikleri nelerdir ve bunlar yoga seanslarına nasıl uygulanır?Seans Gözlemi: Uzun yıllar yoga pratiği içinde bulunan uzmanları gözlemleyerek birçok bilgi edinebileceksiniz. Bu bilgi farklı seviyede katılımcılara nasıl yaklaşmanız gerektiğinin anlaşılmasını, varolan bilginizi daha rafine hale getirilmesini ve duruşları katılımcılara aktarım tekniklerinizi geliştirilmesini sağlayacaktır. 

 

 

YER : YogaŞala - Etiler ve YogaŞala Nişantaşı

 

TARİHLER : 6 Kasım, 2020 – 6 Mart, 2021

 

 

Buluşma Tarihleri:

 

6-7-8-20-21-22 Kasım 2020,

4-5-6-18-19-20 Aralık 2020,

8-9-10-22-23-24 Ocak 2021,

 5-6-7-19-20-21 Şubat 2021,

6 Mart, 2021

 

 

Buluşma Saatleri :

 

Cuma Günleri : 18:30-21:30

 

Cumartesi & Pazar Günleri : 13:00-18:30

 

6 Mart 2021 : 9:30-18:30

 

 

 

 

 

ÜCRETLER :

 

  •  Program Ücreti (Tek sefer ödemelerde): 9990 TL 

 

  • 3 Taksitli Program Ücreti (Kredi kartına): 10800 TL - Kredi kartı ile ilk taksit program başlama  tarihinden 1 hafta önce 30 Ekim’de, ikinci taksit 30 Kasım’da ve üçüncü taksit 30 Aralık tarihlerinde ödenecektir.

 

Stüdyo katılımı ve ONLINE katılımda fiyat farkı yoktur.

 

 

NOTLAR:

 

  • Kayıt için 750 TL depozito nakit olarak alınmaktadır ve iadesi mümkün değildir.
  • Kalan ücret program tarihinden en az 1 hafta önce tek seferde veya kredi kartına 3 taksit ile ödenmelidir.

 

  • Program katılımcıları program süresince YogaŞala’da gerçekleşecek atölyelerde ve yoga paketlerinde %20 indirim katılma hakkına sahiplerdir. Atölye indirimi YogaŞala web sitesinde “Yogada Uzmanlaşma” altında duyrulan programlarda geçerli değildir. Program başlamadan ücretin tamamını tek seferde nakit ödeyen katılımcıların bu indirim hakkı tüm ödemenin yapıldığı gün başlar ve Programın son gününe kadar devam eder. Aksi takdirde indirim hakkı programın başladığı gün başlar.

 

  • Programın 120 saati buluşma saatlerinden, diğer 80 saati YogaŞala stüdyolarında  pratik ,gözlem ve ev ödevlerin saatlerinden oluşmaktadır.
  • Program dahilinde YogaŞala’da tamamlanması gereken pratik ve gözlem saatleri için katılımcıların YogaŞala’da geçerli olan yoga paketleri olması gerekmektedir.
  • Programa katılmak için minimum 6 aylık yoga deneyimi gerekmektedir.

 

  • Program öncesi YogaŞala Stüdyolarında minimum 10 seans paratiğe katılmış olmak gerekmektedir.

 

 

Önemli Not:

 

Olası bir Pandemi yada Mücbir sebep durumunda buluşma saatleri değişmeksizin Program Online Platforma taşınacaktır.

İçinde bulunduğumuz süreç dolayısıyla  programa katılım sınırlı sayıda tutulmuştur.

 

 

 

 

 

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala