E-Bülten Üyeliği
Yogada Uzmanlaşma

YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı-2021

XKAPAT

YogaAlliance Onaylı YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı

 

Kendinizle olan ilişkinizde özgürleşme sanatı

 

 

Yüz Yüze ve/veya ONLINE Katılım

 

Yoga, kendi üzerinizde çalışmayı öğretir. Kim olduğunuzu keşfederken attığınız her adımda beden özgürleşir, zihin özgürleşir ve siz her ikisinden özgürleşirken ruh özgürleşir, an ile buluşur. Dünya ile uyumlandığınız andır o.

 

Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinin temellerini tanımanız, bir yaşam anlayışı olarak Yoga’yı içselleştirme yolunda ilerlemeniz için tasarlanmış bu programla dilerseniz kendi pratiğinizi derinleştirecek, dilerseniz uzmanlaşma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.

 

Derin bir paylaşım olan yoga öğrenme sürecinde, bu programda ekeceğimiz tohumların emek, sabır ve zamanla yeşereceğine inanıyoruz.

 

Programda işlenecek konular kısaca:

 

 • Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinde asanaların (duruş) dinamikleri ve dikkat noktaları: Programın bu bölümünde, temel asana grupları çerçevesinde (güneşe selam, ayakta duruşlar, öne katlanmalar, geri bükülmeler, burgular, kol dengeleri, ters duruşlar ve kalça açıcılar) hiza ilkeleri, duruşlara giriş ve çıkış incelikleri, duruşların yararları, hazırlık duruşları, dengeleyici çalışmalar, potansiyel riskler, varyasyonlar, beden tipi ve sakatlık durumuna göre modifikasyonlar, yardımcı malzeme kullanımı öğrenilecektir.

 

 • Temel anatomi: Asanaların optimum biçimde gerçekleştirilmesi için kas, iskelet ve nefes sistemi hakkında temel bilgi verilecektir.

 

 • Hatha ve Vinyasa Yoga seanslarını tasarlamak ve yönetmek becerisi: Seri oluştururken asanaları hangi temel ilke ve tekniklerle sıralamalısınız? Katılımcıların seviye ve becerileri, fiziksel ve zihinsel farklılıkları, seansın stili ve niyeti, sirkadyen döngü (günün saati, yılın mevsimi) gibi değişkenleri göz önüne alarak yoga seansını tasarlamak... Ve süreye, katılımcı sayısına göre dikkat noktaları; ses tonunu, vücut dilini ve sözcükleri seçme sanatı.

 

 • Yoga tarihçesi ve felsefesi: Antik yogadan, modern yogaya öğretinin evrilmesi, farklı yoga kolları ve okulları, önemli yoga hocaları hakkında temel bilgileri edinecek ve eminiz ki daha fazlasını öğrenmek konusunda ilham kazanacaksınız.

 

 • Pranayama: Yoga öğretisinin temel taşlarından olan nefes teknikleri hakkında temel edinme ve gelişme imkanını bulacaksınız.

 

  • Farklı meditasyon teknikleri: Geleneksel meditasyon tekniklerinin yanı sıra mindfulness konusunda da bilgi sahibi olarak hem kendi meditasyon pratiğinizi geliştirecek, hem de seanslarda kullanabileceğiniz odaklanma teknikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
 •  
  • Ayurveda’ya Giriş: Yaşam/uzun yaşama bilgisi anlamına gelen Ayurveda, kapsamlı bir yaşam sistemidir ve bu programda bu sistemle tanışma şansını bulacaksınız.
 •  
  • Somatik Beden Çalışması: Beden farkındalığı ve asana pratiğine yeni bir pencere açma fırsatını bu programda sizinle paylaşmak istedik
 •  
  • Yin Yoga hakkında temel bilgiler: Hatha ve Vinyasa Yoga hakkında bilgi ve becerilerini artıracak olan katılımcıların, Yin Yoga hakkında da giriş seviyesinde de olsa temel bazı bilgileri edinmelerinin önemli olduğuna inanıyoruz.

   

 •  

  Stüdyoya gelemeyen katılımcılar programı ONLINE olarak canlı takip edebilecektir. Ayrıca programın VİDEO KAYDI yapılacak ve katılımcılarla paylaşılacaktır.

 

 • YogaŞala 200 Saat Temel Uzmanlaşma Program, YogaAlliance onaylıdır ve program sonunda tüm katılımcılara Program Tamamlama Belgesi verilecektir.

 

 

 

 

YER : Buluşmalar Yogaşala stüdyolarında ve Online olarak gerçekleşecektir

 

 

BULUŞMA TARİHLERİ :

 

Buluşma Tarihleri:

9-10, 23-24  Ekim / 6-7, 20-21 Kasım / 4-5, 18-19 Aralık 2021 / 8-9, 22-23  Ocak / 12-13, 26-27 Şubat / 12-13, 26-27 Mart 2022

 

Buluşma Saatleri:

12:30-18:00

 Tüm program için uzaktan katılım ve kendi zamanınızda çalışmaları izleme imkanı tanınmıştır. Ancak Kapanış Hafta Sonuna katılımınız önemle tavsiye edilir.

 

ÜCRETLER :

 

 • Program Ücreti (Tek sefer nakit ödemelerde): 10.100 TL (1 Ağustos ve sonrası tek seferde nakit ödemeler için geçerlidir.)

 

 • Erken Ödeme Program Ücreti  (Tek sefer nakit ödemelerde): 9100 TL (31 Temmuz ve öncesi tek seferde nakit ödemeler için geçerlidir.)

 

 • 3 Taksitli Program Ücreti (Kredi kartına): 10.900 TL - Kredi kartı ile ilk taksit program başlama tarihinden 1 hafta önce 01 Ekim’de, ikinci taksit 01 Kasım’da ve üçüncü taksit 01 Aralık tarihlerinde ödenecektir.

 

Stüdyo katılımı ve ONLINE katılımda fiyat farkı yoktur

 

NOTLAR:

 • Kayıt için 1000 TL depozito nakit olarak alınmaktadır ve iadesi mümkün değildir.
 • Kalan ücret program tarihinden en az 1 hafta önce tek seferde nakit veya kredi kartına 3 taksit ile ödenmelidir.
 • Program katılımcıları program süresince YogaŞala’da gerçekleşecek atölyelerde ve yoga paketlerinde %20 indirim katılma hakkına sahiplerdir. Atölye indirimi YogaŞala web sitesinde “Yogada Uzmanlaşma” altında duyrulan programlarda geçerli değildir. Program başlamadan ücretin tamamını tek seferde nakit ödeyen katılımcıların bu indirim hakkı tüm ödemenin yapıldığı gün başlar ve Programın son gününe kadar devam eder. Aksi takdirde indirim hakkı programın başladığı gün başlar.
 • Programın 120 saati buluşma saatleri, 80 saati YogaŞala stüdyolarında pratik ve gözlem ile tamamlanacaktır.
 • Program dahilinde YogaŞala’da tamamlanması gereken pratik ve gözlem saatleri için katılımcıların YogaŞala’da geçerli olan yoga paketleri olması gerekmektedir.
 • Programa katılmak için minimum 6 aylık yoga deneyimi gerekmektedir.
 • Program öncesi başvuru formunda doldurulması gereken minimum 10 seansın programı veren uzmanlar ile tamamlanması ve forma imza alınması gerekmektedir.
 • Programın yapılabilmesi için gerekli katılım sağlanamadığı halde program iptal olacak ve ücretler iade edilecektir.
 • Bilgi için zeynep118@gmail.comveya 0539 624 0 666’dan Zeynep 1. ile iletişime geçiniz.

 

 

Önemli Not:

Olası bir pandemi ya da mücbir sebep durumunda buluşma saatleri değişmeksizin program ONLINE Platforma taşınacaktır.

İçinde bulunduğumuz süreç dolayısıyla programa katılım sınırlı sayıda tutulmuştur.

 

 

Uzmanlaşma programının çatısı Zeynep 1.  tarafından verilecektir.

“Yoga Tarihçesi ve Felsefesine Giriş”, “Somatik Beden Çalışması” ve “Ayurveda’ya Giriş” Ürün Kurtiç tarafından verilecektir.

“Mindfulness” ve YogaŞala 200 Saat Temel Uzmanlaşma Programlarına ilk kez dahil edilen “Temel Yin Yoga” bölümleri Lebriz Dedeoğlu tarafından verilecektir

 

 

Zeynep 1. :

 

Zeynep, kurumsal hayatın içinde yönetici pozisyonunda çalışırken bedenen ve ruhen yaralı olarak yogaya başladı. Yoganın iyileştiren ve dönüştüren etkisini hissettikçe yogayı hayatının merkezine aldı. Zeynep YogaŞala'da; 2013'te Ürün Kurtiç ile Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Vinyasa Yoga Uzmanlaşma Programını, ardından Hart Lazer ile 100 saatlik Güvenli Yoga ve 100 saatlik Yoga Terapi Uzmanlık ve 500 saatlik İleri Seviye Uzmanlık Sertifika Programlarını tamamladı.


Seanslarını Vinyasa ve Hatha yoga tarzında sade ve esprili bir üslupla veriyor. Kendisiyle ve hayatla dalga geçebiliyor, insanları çok seviyor.

 

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala