E-Bülten Üyeliği
Atölyeler
Alexis in İstanbul!

Alexis in İstanbul!

YogaŞala is excited to welcome back Alexis Gulliver for two special sessions that will encourage and inspire you to dive deeper into your own practice.
21st&28th September, 2022
The Heart of Jivamukti Yoga Workshop Series with Yogeswari

The Heart of Jivamukti Yoga Workshop Series with Yogeswari

Yogeswari has been teaching Jivamukti Yoga for over 20 years in New York and internationally. She is one of the principal facilitators of Jivamukti Yoga Teacher Trainings and was mentioned by Sonima as one of the 100 most influential yoga teachers in the US. Join Yogeswari on this 3-day Workshop Series to go beyond your own boundaries though her teachings.
September 30th- October 2nd, 2022
Gamze De Lisen ile Miyoterapi & Nefes Atölyesi

Gamze De Lisen ile Miyoterapi & Nefes Atölyesi

Bu atölyede uygulanan teknikler, Kronik ağrı, anksiyete, uyku problemi, nefes darlığı, kronik yorgunluk ve kronik kas gerginliği sorunları için özellikle tavsiye edilir.
2&23 Ekim, 2022
Sıdıka Güçkan ile Menstrüasyon Dönemi Atölyesi

Sıdıka Güçkan ile Menstrüasyon Dönemi Atölyesi

Bu atölyede menstrüasyon (adet) döneminin hormonal sıkıntılarını hafifletecek ve dengeleyeleyecek restoratif yoga pozlar gosterilecektir.
8 Ekim, 2022
10 Simple Meditations with Yara Ulcay - Bring Forth Our Inner Light

10 Simple Meditations with Yara Ulcay - Bring Forth Our Inner Light

This workshop will bring the secret of Mudras 2, a group of 10 practices combining Mudras and Meditation.
8th October, 2022
Sıdıka Güçkan ile Menopoz Dönemi Atölyesi

Sıdıka Güçkan ile Menopoz Dönemi Atölyesi

Bu atölyede menopoz döneminin hormonal sıkıntılarını hafifletecek ve dengeleyeleyecek restoratif yoga pozlar gösterilecektir.
9 Ekim, 2022
How to Manifest Your Soulmate with Mutsumi Adachi

How to Manifest Your Soulmate with Mutsumi Adachi

9th October, 2022
Senem Tuğcuoğlu ile Her Ay Dolunay'da

Senem Tuğcuoğlu ile Her Ay Dolunay'da

Gong banyosu ile derin zihin/beden/ruh dönüşümü. Dolunayda gerginliklerimizi ve stresimizi gong ile birlikte atalım
9 Ekim, 8 Kasım, 6 Aralık, 2022
Lebriz Dedeoğlu ile 50 saat Restoratif Yoga Uzmanlaşma Programı

Lebriz Dedeoğlu ile 50 saat Restoratif Yoga Uzmanlaşma Programı

Bu programda Restoratif yoga pozlarını uygularken, temel nefes ve meditasyon teknikleride öğrenebileceksiniz
8-16 Ekim, 2022
Anahata

Anahata

Bu atölye ile iki büyük geleneğin elinden tutarak gizemli bir yolculuğa çıkıyoruz.
16 Ekim, 2022
YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı - 2022

YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı - 2022

YogaŞala 200 Saat Temel Uzmanlaşma Programı, YogaAlliance onaylıdır ve program sonunda tüm katılımcılara Program Tamamlama Belgesi verilecektir. Yüz Yüze ve/veya ONLINE Katılım
22 Ekim, 2022 - 19 Mart, 2023
Adapting Yoga During Pregnancy with Tal Radnai

Adapting Yoga During Pregnancy with Tal Radnai

This workshop focuses on adapting yoga during a woman’s pregnancy. It is suitable for teacher or for experienced practitioners who would like to gain this knowledge for themselves or for others.
October 23rd, 2022
Başak Yüksel ile Çocuk Yogası Uzmanlık Programı 50 saat

Başak Yüksel ile Çocuk Yogası Uzmanlık Programı 50 saat

Bu program Yoga’nın ve beden farkındalığının çocukların gelişimsel ihtiyaçlarına uygun olarak öğretilmesini kapsar.
12-20 Kasım, 2022
Lebriz Dedeoğlu ile YogaŞala 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 2022

Lebriz Dedeoğlu ile YogaŞala 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 2022

Yoga Alliance onaylı bu 200 saatlik uzmanlaşma programı Yin Yoga ile yoğrulmak, temellerini öğrenmek ve bu uygulamayı içselleştirmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak isteyenler herkes için uygundur.
26 Kasım, 2022- 30 Nisan, 2023
Deniz Yılmaz ile 40 Saat Yoga Anatomi Programı

Deniz Yılmaz ile 40 Saat Yoga Anatomi Programı

Burada öğreneceğiniz tüm bilgiler, yaşam boyu size hizmet edecek. Bu programın sonunda, herhangi bir yoga stiline daha bütünlüklü bir şekilde güvenle yaklaşabileceksiniz.
7 Ocak- 26 Şubat, 2023

YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı - 2022

XKAPAT
22 Ekim, 2022 - 19 Mart, 2023 //12:30-18:00
YogaŞala Nişantaşı,YogaŞala Etiler, YogaŞala Bağdat Caddesi

YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı

 

Yoga Alliance Onaylı

 

Yüz Yüze ve/veya ONLINE Katılım

 

 

Uzmanlaşma programının çatısı Zeynep 1.  tarafından verilecektir.

 

“Hayatı Olduğu Gibi Kabul Etmek Meditasyon ve Pranayama Temelleri” Hart Lazer tarafından İngilizce ve Online olarak verilecektir. Türkçe’ye çeviri hizmeti sunulacaktır.

 

“Yoga Tarihçesi ve Felsefesine Giriş”, “Somatik Farkındalık” ve “Ayurveda’ya Giriş” Ürün Kurtiç tarafından verilecektir.

 

 “Temel Yin Yoga” bölümü Lebriz Dedeoğlu tarafından verilecektir

 

 

Buluşma Tarihleri:

 

22-23 Ekim / 5-6, 19-20 Kasım / 3-4, 17-18, 24-25 Aralık 2022 / 7-8, 21-22 Ocak / 4-5, 18-19 Şubat / 4-5, 18-19 Mart 2023

 

 

Buluşma Saatleri:

 

 

Cumartesi :12:30-18:00

 

Pazar : 12:30-18:00

 

21-22 Ocak Hart Lazer tarafından verilecek olup bulunduğu coğrafyadaki zaman farkı sebebiyle 09.00-14.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

 

Tüm program için uzaktan katılım ve kendi zamanınızda çalışmaları izleme imkanı tanınmıştır. Ancak Kapanış Hafta Sonuna katılımınız önemle tavsiye edilir.

 

 

 

Kendinizle olan ilişkinizde özgürleşme ve hayatla uyumlanma sanatı

 

Yoga, kendinizle ve hayatla mücadele etmek, çatışmak yerine kendinizle ve hayatla uyumlanmayı öğretir. Kim olduğunuzu keşfederken attığınız her adımda beden özgürleşir, zihin özgürleşir ve siz her ikisinden özgürleşirken ruh özgürleşir, an ile buluşur. Hayat ve dünya ile uyumlandığınız andır o.

 

Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinin temellerini tanımanız, bir yaşam anlayışı olarak Yoga’yı içselleştirme yolunda ilerlemeniz için tasarlanmış bu programla dilerseniz kendi pratiğinizi derinleştirecek, dilerseniz uzmanlaşma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.

 

Derin bir paylaşım olan yoga öğrenme sürecinde, bu programda ekeceğimiz tohumların emek, sabır ve zamanla yeşereceğine inanıyoruz.

 

 

Kısaca Programda işlenecek konular :

 

 • Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinde asanaların (duruş) dinamikleri ve dikkat noktaları: Programın bu bölümünde, temel asana grupları çerçevesinde (güneşe selam, ayakta duruşlar, öne katlanmalar, geri bükülmeler, burgular, kol dengeleri, ters duruşlar ve kalça açıcılar) hiza ilkeleri, duruşlara giriş ve çıkış incelikleri, duruşların yararları, hazırlık duruşları, dengeleyici çalışmalar, potansiyel riskler, varyasyonlar, beden tipi ve sakatlık durumuna göre modifikasyonlar, yardımcı malzeme kullanımı öğrenilecektir.

 

 • Temel anatomi: Asanaların optimum biçimde gerçekleştirilmesi için kas, iskelet ve nefes sistemi hakkında temel bilgi verilecektir.

 

 • Hatha ve Vinyasa Yoga seanslarını tasarlamak ve yönetmek becerisi: Seri oluştururken asanaları hangi temel ilke ve tekniklerle sıralamalısınız? Katılımcıların seviye ve becerileri, fiziksel ve zihinsel farklılıkları, seansın stili ve niyeti, sirkadyen döngü (günün saati, yılın mevsimi) gibi değişkenleri göz önüne alarak yoga seansını tasarlamak... Ve süreye, katılımcı sayısına göre dikkat noktaları; ses tonunu, vücut dilini ve sözcükleri seçme sanatı.

 

 • Yoga tarihçesi ve felsefesi: Antik yogadan, modern yogaya öğretinin evrilmesi, farklı yoga kolları ve okulları, önemli yoga hocaları hakkında temel bilgileri edinecek ve eminiz ki daha fazlasını öğrenmek konusunda ilham kazanacaksınız.

 

 • Pranayama: Yoga öğretisinin temel taşlarından olan nefes teknikleri hakkında temel edinme ve gelişme imkanını bulacaksınız.

 

 • Farklı meditasyon teknikleri: Geleneksel meditasyon tekniklerinin yanı sıra mindfulness konusunda da bilgi sahibi olarak hem kendi meditasyon pratiğinizi geliştirecek, hem de seanslarda kullanabileceğiniz odaklanma teknikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

 

 • Ayurveda’ya Giriş: Yaşam/uzun yaşama bilgisi anlamına gelen Ayurveda, kapsamlı bir yaşam sistemidir ve bu programda bu sistemle tanışma şansını bulacaksınız.

 

 • Somatik Farkındalık çalışması: Beden farkındalığı ve asana pratiğine yeni bir pencere açma fırsatını bu programda sizinle paylaşmak istedik

 

 • Yin Yoga hakkında temel bilgiler: Hatha ve Vinyasa Yoga hakkında bilgi ve becerilerini artıracak olan katılımcıların, Yin Yoga hakkında da giriş seviyesinde de olsa temel bazı bilgileri edinmelerinin önemli olduğuna inanıyoruz.

 

Stüdyoya gelemeyen katılımcılar programı ONLINE olarak canlı takip edebilecektir. 

 

YogaŞala 200 Saat Temel Uzmanlaşma Programı, YogaAlliance onaylıdır ve program sonunda tüm katılımcılara Program Tamamlama Belgesi verilecektir.

 

 

YER : Buluşmalar Etiler, Nişantaşı ve Bağdat Caddesi stüdyolarımızda gerçekleştirilecektir.

 

 

PROGRAM ÜCRETİ :

 

 • Program Ücreti : 18.800 TL (1 Eylül ve sonrası yapılacak ödemeler için geçerlidir.)

 

 • Erken Ödeme Program Ücreti : 16.800 TL (31 Ağustos ve öncesi ödemeler için geçerlidir.) 

 

 • 3 Taksitli Program Ücreti : 20.500 TL - Kredi kartı ile  1. taksit 15Ekim, 2. taksit 15 Kasım ve 3. taksit 15 Aralık tarihlerinde olmak üzere.

 

 • Stüdyo katılımı ve ONLINE katılımda fiyat farkı yoktur.

 

 

NOTLAR:

 

 • Kayıt için 2500 TL depozito nakit olarak alınmaktadır ve iadesi mümkün değildir.

 

 • Kalan ücret program tarihinden en az 1 hafta önce tek seferde nakit veya kredi kartına 3 taksit ile ödenmelidir.

 

 • Program katılımcıları program süresince YogaŞala’da gerçekleşecek atölyelerde ve yoga paketlerinde %20 indirim katılma hakkına sahiplerdir. Atölye indirimi YogaŞala web sitesinde “Yogada Uzmanlaşma” altında duyrulan programlarda geçerli değildir. Program başlamadan ücretin tamamını tek seferde nakit ödeyen katılımcıların bu indirim hakkı tüm ödemenin yapıldığı gün başlar ve Programın son gününe kadar devam eder. Aksi takdirde indirim hakkı programın başladığı gün başlar.

 

 • Programın 120 saati buluşma saatleri, 80 saati YogaŞala stüdyolarında pratik ve gözlem ile tamamlanacaktır.

 

 • Program dahilinde YogaŞala’da tamamlanması gereken pratik ve gözlem saatleri için katılımcıların YogaŞala’da geçerli olan yoga paketleri olması gerekmektedir.

 

 • Programa katılmak için minimum 6 aylık yoga deneyimi gerekmektedir.

 

 • Program öncesi başvuru formunda doldurulması gereken minimum 10 seansın programı veren uzmanlar ile tamamlanması ve forma imza alınması gerekmektedir.

 

 • Programın yapılabilmesi için gerekli katılım sağlanamadığı halde program iptal olacak ve ücretler iade edilecektir.

 

 • Bilgi için zeynep118@gmail.com veya 0539 624 0 666’dan Zeynep 1. ile iletişime geçiniz.

 

 

Önemli Not:

 

Olası bir mücbir sebep durumunda buluşma saatleri değişmeksizin program ONLINE Platforma taşınacaktır.

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala