E-Bülten Üyeliği
Atölyeler
Aida Allahyari ile Denge Sanatı

Aida Allahyari ile Denge Sanatı

Denge vücut sistemleri ve Anatomisi & Denge farkındalık pratiği
4 Ağustos, 2024
Eric Powell in Istanbul!!!

Eric Powell in Istanbul!!!

Join Eric in a comprehensive 2 week program in Istanbul which will include regular studio sessions, workshops and Art of Assist Program
August 30th – September 13th, 2024
Atma Kriya Yoga with Yara Ulcay 2024

Atma Kriya Yoga with Yara Ulcay 2024

The inner journey starts when we realize that what fulfils our inner call and bring permanent bliss is not in any particular place, but within us. Reconnecting with our essence is the ultimate journey in life.
21&22 September, 2024
Lebriz Dedeoğlu ile 50 saatlik Yoga Alliance onaylı Restoratif Yoga Eğitimi

Lebriz Dedeoğlu ile 50 saatlik Yoga Alliance onaylı Restoratif Yoga Eğitimi

Bu program yoga uzmanı olsun olmasın Yoganın terapötik yönünü ve yoga fizyolojisini öğrenip pratiğine katmak isteyen beden ile çalışan herkese açıktır.
28 Eylül - 13 Ekim, 2024
Zeynep 1. ile YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı

Zeynep 1. ile YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı

Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinin temellerini tanımanız, bir yaşam anlayışı olarak Yoga’yı içselleştirme yolunda ilerlemeniz için tasarlanmış bu programla dilerseniz kendi pratiğinizi derinleştirecek, dilerseniz uzmanlaşma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.
26 Ekim, 2024-23 Mart, 2025
Gita – The Divine Song with Yara Ulcay 2024

Gita – The Divine Song with Yara Ulcay 2024

The inner journey starts when we realize that what fulfils our inner call and bring permanent bliss is not in any place around, but inside us. Reconnecting with our essence is the ultimate journey in life.
6th October, 2024
Lebriz Dedeoğlu ile YogaŞala 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 2024

Lebriz Dedeoğlu ile YogaŞala 200 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 2024

Yin Yoga ile yoğrulmak, temellerini öğrenmek ve bu uygulamayı içselleştirmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak isteyenler herkes için uygundur.
23 Kasım, 2024 - 27 Nisan, 2025

Zeynep 1. ile YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı

XKAPAT
26 Ekim, 2024-23 Mart, 2025 //9:00-14:30
YogaŞala Nişantaşı , YogaŞala Etiler

YogaAlliance Onaylı* YogaŞala 200 Saat Yoga Temel Uzmanlaşma Programı

 

Kendinizle olan ilişkinizde özgürleşme ve hayatla uyumlanma sanatı

 

Yoga, kendinizle ve hayatla mücadele etmek, çatışmak yerine kendinizle ve hayatla uyumlanmayı öğretir. Kim olduğunuzu keşfederken attığınız her adımda beden özgürleşir, zihin özgürleşir ve siz her ikisinden özgürleşirken ruh özgürleşir, an ile buluşur. Hayat ve dünya ile uyumlandığınız andır o.

 

Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinin temellerini tanımanız, bir yaşam anlayışı olarak Yoga’yı içselleştirme yolunda ilerlemeniz için tasarlanmış bu programla dilerseniz kendi pratiğinizi derinleştirecek, dilerseniz uzmanlaşma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.

 

Derin bir paylaşım olan Yoga öğrenme sürecinde, bu programda ekeceğimiz tohumların emek, sabır ve zamanla yeşereceğine inanıyoruz.

 

Uzmanlaşma programının çatısı Zeynep 1.  tarafından verilecektir.

 

“Yoga Tarihçesi ve Felsefesine Giriş”, “Pranayama’ya Giriş”, “Somatik Farkındalık Çalışması” ve “Ayurveda’ya Giriş” Ürün Kurtiç tarafından verilecektir.

 

 “Temel Yin Yoga” bölümü Lebriz Dedeoğlu tarafından verilecektir.

 

 

*Bu programı tamamlayanlar, YogaŞala 200 Saat Temel Uzmanlaşma Program Tamamlama Belgesi alacaktır. Akabinde YogaŞala’dan mentörlük programını başarıyla bitirenler 200 Saat YogaAlliance onaylı belge almaya hak kazanacaktır.

 

 

Programda işlenecek konular kısaca:

 

 • Hatha ve Vinyasa Yoga sistemlerinde asanaların (duruş) dinamikleri ve dikkat noktaları: Programın bu bölümünde, temel asana grupları çerçevesinde (Güneşe Selam, ayakta duruşlar, öne katlanmalar, geri bükülmeler, burgular, kol dengeleri, ters duruşlar ve kalça açıcılar) hiza ilkeleri, duruşlara giriş ve çıkış incelikleri, duruşların yararları, hazırlık duruşları, dengeleyici çalışmalar, potansiyel riskler, varyasyonlar, beden tipi ve sakatlık durumuna göre modifikasyonlar, yardımcı malzeme kullanımı öğrenilecektir.

 

 • Temel anatomi: Asanaların optimum biçimde gerçekleştirilmesi için kas, iskelet ve nefes sistemi hakkında temel bilgi verilecektir.

 

 • Hatha ve Vinyasa Yoga seanslarını tasarlamak ve yönetmek becerisi: Seri oluştururken asanaları hangi temel ilke ve tekniklerle sıralamalısınız? Katılımcıların seviye ve becerileri, fiziksel ve zihinsel farklılıkları, seansın stili ve niyeti, sirkadyen döngü (günün saati, yılın mevsimi) gibi değişkenleri göz önüne alarak yoga seansını tasarlamak... Ve süreye, katılımcı sayısına göre dikkat noktaları; ses tonunu, vücut dilini ve sözcükleri seçme sanatı.

 

 • Yoga tarihçesi ve felsefesi: Antik Yoga, Klasik Yoga ve Modern Yoga başlıkları altında öğretinin evrilmesi, farklı yoga kolları ve okulları, önemli yoga hocaları hakkında temel bilgileri edinecek ve eminiz ki daha fazlasını öğrenmek konusunda ilham kazanacaksınız.

 

 • Pranayama: Yoga öğretisinin temel taşlarından olan nefes teknikleri hakkında temel edinme ve gelişme imkanını bulacaksınız.

 

 • Farklı meditasyon teknikleri: Geleneksel meditasyon tekniklerinin yanı sıra mindfulness konusunda da bilgi sahibi olarak hem kendi meditasyon pratiğinizi geliştirecek, hem de seanslarda kullanabileceğiniz odaklanma teknikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

 

 • Ayurveda’ya Giriş: Yaşam/uzun yaşama bilgisi anlamına gelen Ayurveda, kapsamlı bir yaşam sistemidir ve bu programda bu sistemle tanışma şansını bulacaksınız.

 

 • Somatik Farkındalık Çalışması: Beden farkındalığı ve asana pratiğine yeni bir pencere açma fırsatını bu programda sizinle paylaşmak istedik.

 

 • Yin Yoga hakkında temel bilgiler: Hatha ve Vinyasa Yoga hakkında bilgi ve becerilerini artıracak olan katılımcıların, Yin Yoga hakkında da giriş seviyesinde de olsa temel bazı bilgileri edinmelerinin önemli olduğuna inanıyoruz. 

  

 

 

YER : Program YogaŞala Nişantaşı ve YogaŞala Etiler stüdyolarında dönüşümlü olarak gerçekleşecektir.

 

TARİH: 

26-27 Ekim / 2-3, 16-17 Kasım / 30 Kasım-1 Aralık / 14-15 Aralık / 21-22 Aralık, 2024  / 11-12, 25-26 Ocak / 8-9, 22-23 Şubat / 8-9, 22-23 Mart 2025

 

SAAT: 09:00-14:30

 

***** Katılımcıların mümkün olduğunca ilan edilen tarihleri kaçırmamaları ve stüdyoda olmaları beklenmektedir. Mazeret durumunda kaçırılan her gün için uygun tarihte ilgili uzman tarafından YogaŞala stüdyolarında 2,5 saat telafi dersi verilecektir. Her bir telafi dersinin bedeli 3.000 TL’dir.

 

 

ÜCRETLER:

 

Erken Ödeme Program Ücreti (Tek sefer ödemelerde):  59.000 TL (31 Ağustos ve öncesi tek seferde ödemeler için geçerlidir.)

 

Program Ücreti (Tek seferde yapılacak ödemelerde):  69.000 TL (1 Eylül ve sonrası tek seferde yapılacak ödemeler için geçerlidir.)

 

3 Taksitli Program Ücreti :  İlk taksit program başlama tarihinden 1 hafta önce olacak şekilde.

1. Taksit: 25000 TL (20 Ekim, 2024)

2. Taksit: 25000TL (20 Kasım, 2024)

3. Takist: 25000 TL (20 Aralık, 2024)

 

 

NOTLAR:

-Kayıt için 5000 TL depozito olarak alınmaktadır ve iadesi mümkün değildir.

-Kalan ücret program tarihinden en az 1 hafta önce tek seferde veya 3 taksit ile ödenmelidir.

-Program katılımcıları program süresince YogaŞala’da gerçekleşecek atölyelerde ve Yoga paketlerinde %20 indirim hakkına sahip olacaklardır. Atölye indirimi YogaŞala web sitesinde “Yoga’da Uzmanlaşma” altında duyrulan programlarda geçerli değildir.

-Program başlamadan ücretin tamamını tek seferde ödeyen katılımcıların bu indirim hakkı tüm ödemenin yapıldığı gün başlar ve programın son gününe kadar devam eder. Aksi takdirde indirim hakkı programın başladığı gün başlar.

-Programın 120 saati buluşma saatleri, 80 saati YogaŞala stüdyolarında pratik ve gözlem ile tamamlanacaktır. Pratik ve gözlem saatlerinin Kapanış Haftasonundan önce tamamlanmış olması gereklidir. Zorunlu durumlarda (hastalık, özel durum) ancak Nisan sonuna kadar ek mühlet tanınacaktır.

 -Katılımcıların mümkün olduğunca ilan edilen tarihleri kaçırmamaları ve stüdyoda olmaları beklenmektedir.

-Program dahilinde YogaŞala’da tamamlanması gereken pratik ve gözlem saatleri için katılımcıların YogaŞala’da geçerli olan Yoga paketleri olması gerekmektedir.

-Programa katılmak için minimum 6 aylık Yoga deneyimi gerekmektedir.

-Program öncesi başvuru formunda doldurulması gereken minimum 10 seansın Zeynep 1. ile tamamlanması ve forma imza alınması gerekmektedir.

-Programın yapılabilmesi için gerekli katılım sağlanamadığı halde program iptal olacak ve ücretler iade edilecektir.

 

-Bilgi için zeynep118@gmail.com veya 0532 23 23 350 no’lu telefondan Zeynep 1. ile iletişime geçin.

 

 

Zeynep 1. :

 

Zeynep, kurumsal hayatın içinde yönetici pozisyonunda çalışırken bedenen ve ruhen yaralı olarak yogaya başladı. Yoganın iyileştiren ve dönüştüren etkisini hissettikçe yogayı hayatının merkezine aldı. Zeynep YogaŞala'da; 2013'te Ürün Kurtiç ile Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Vinyasa Yoga Uzmanlaşma Programını, ardından Hart Lazer ile 100 saatlik Güvenli Yoga ve 100 saatlik Yoga Terapi Uzmanlık ve 500 saatlik İleri Seviye Uzmanlık Sertifika Programlarını tamamladı.


Seanslarını Vinyasa ve Hatha yoga tarzında sade ve esprili bir üslupla veriyor. Kendisiyle ve hayatla dalga geçebiliyor, insanları çok seviyor.

 

 

 

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-Bülten Üyeliği
YOGAŞALA
NİŞANTAŞI
0212 241 00 67
YOGAŞALA
ETİLER
0212 351 00 96
YOGAŞALA
BAĞDAT CADDESİ
0216 330 50 31
Copyright (C) 2015 YogaŞala